تناسب اندام مقاله

عاداتی برای کاهش وزن و لاغری

آقا و خانم لاغر اندام چه عادات غذایی دارند؟

عادات غذایی خانم یا آقای لاغر اندام

روشن است که تمایلات غذایی یک مسئله واقعا شخصی است. با این وجود، برخی غذاها نسبتا جنبه عمومی دارند. بسیاری از ما غذاهای شیرینی مثل شیرینی قنادی را دوست داریم، غذاهای چرب، مانند سُس های غنی از روغن، بسیاری از انواع گوشت و پنیر، نیز جنبه ی عمومی دارند. فرآورده هایی مانند کیک، شکلات و بیسکوییت ها سرشار از روغن و شکر هستند و طرفداران بسیاری دارند.
لاغر اندام ها نیز مانند افراد چاق، در دام محصولات جدید غذایی که چرب تر و شیرین تر شده اند گرفتار می شوند. آنها به نان صبحانه شان قند اضافه می کنند یا نوعی نان قندی مصرف می کنند. شیری که با صبحانه می خورند غالبا تمام چرب است، غذای ناهار احتمالا غنی از چربی است. غذای مختصر بعد از ظهر ممکن است بیسکوییت یا یک تکه کیک باشد. غذای شام نیز غنی از چربی و شکر است و ممکن است چیپس یا دیگر غذای سرخ کرده در روغن را نیز شامل شود. غذاهای اصلی غالبا با خوردن یک چیز شیرین پایان می یابد.
بطور کلی افراد لاغر همان غذایی را مصرف می کنند که افراد چاق دوست دارند.
فرق میان این دو گروه آن است که افراد لاغر بین غذای خورده شده و مصرف انرژی، موازنه جامعی برقرار می سازند. در حالی که افراد چاق عموما اینطور نیستند.
شخص لاغر اندام دوتا شکلات در روز می خورد نه بیشتر. شخص فربه اغلب بیشتر می خورد، و خوردن را تا بعد از رفع گرسنگی نیز ادامه می دهد. اگر شخص لاغر اندام به کار مشغول باشد ممکن است یک وعده ی غذایی را به تاخیر بیندازد و یا حذف کند. اما افراد فربه که همواره درحال رژیم گرفتن هستند یاد گرفته اند که حتی یک وعده ی غذا را هم حذف نکنند. وقتی شخص لاغر اندام غذای واقعا زیادی بخورد، طبیعتا خیلی سیر خواهد شد و احتمالا تا هنگامی که واقعا گرسنه نشده، غذایی نمی خورد. به علاوه این افراد می توانند با اندکی تلاش از خوردن غذا صرفنظر کنند. از سوی دیگر افراد چاق معمولا از احساس های درونی خود به عنوان نشانه و راهنما برای خوردن یا نخوردن غذا چندان آگاه نیستند و کمتر احتمال دارد که کوششی در مخالفت با پرخوری از خود نشان دهند.
اشخاص لاغر اندام بطور کلی مطابق اشتها و کاملا آزاد و بدون رعایت قواعد یا فهرست رژیم غذایی، غذا می¬خورند. آنها به غذا خوردن مانند یک گناه کبیره نگاه نمی کنند. آنان میل دارند با غذا یک برخورد کاملا آزادانه داشته باشند و چون به احساسات و علائم درونی خود توجه می کنند احتمال کمتری دارد که پرخوری کنند.

چاق ها درباره ی لاغرها چگونه فکر می کنند؟

برگرفته از کتاب: روانشناسی تناسب اندام، نویسنده؛ جنیفر و باری اشکرافت.
منبع: سایت نیک جذب

منبع: سایت نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.