نویز روی خط خوشبختی

سری مقاله های 100 گیگابایت خوشبختی – مقاله سوم

پاکسازی نویز روی خط خوشبختی

چند روزی هست که اتصال به اینترنت های وب دچار مشکل شده، با پشتیبان هم صحبت کردم گفتند که روی خط شما نویز شدیدی هست. برام جالبه که زندگی هم همینطوره همه وسایل خوشبخت شدن آماده است مثلا دوستهایی که باهاشون درد دل کنی و ناراحتی تو به شادی تبدیل کنن، آدمهایی که دوسشون داری و دوست دارن، مقدار پولی که باهاش نیازهاتو تهیه می کنی و قسمتیش را هم می بخشی، درختهایی که هوا رو تصویه می کنن، توی دنیا وفور و فروانی هست. اگر فکر کنیم یک با کل برابره یعنی شادی تو شادی من و غم تو غم منم هست. پس چرا باید برای چیزهایی که نداریم حسرت بخوریم و به همدیگه حسودی کنیم؟

وقتی تو چیزی داری که ازش خوشحالی، نشون میده که منم میتونم اونو داشته باشم پس باید ازت ممنون باشم که این توانایی رو بهم یادآوری کردی و بهم فهموندی که اگه من اون چیز رو ندارم حتما خاطره ای در گذشته خودم یا نیاکانم هست که نیاز به پاکسازی داره، خاطره ای که روی خط خوشبختی من نویز میندازه و نمیذاره من به چیزی که می خوام برسم.

تا حالا دقت کردین ایده هایی که دنبالش رو نگرفتید اما واقعا می خواستید، بعد از چند وقت اختراع شدن و زندگی رو براتون آسون کردن؟ مثلا چند سال پیش توی دلتون میگفتین چقدر خوب میشد اگر می تونستم با کسی که دوسش دارم از راه دور صحبت کنم بدون اینکه قبلش کس دیگه ای تلفن رو برداره! و بعدش موبایل اختراع شد و طبق خواسته های شما هر روز پیشرفته تر شد تا حالا که برای خودش یک کامپیوتر فوق پیشرفته کم حجم حساب میشه که یه پکیج سرگرم کننده هم روش نصبه؟ یا به این فکر می کردین که ایکاش وقتی عکس میگیرین همون لحظه بتونین ببینید که خوب از آب در اومده یا نه؟ و بعدش دوربین دیجیتال اختراع شد!

وقتی خدا اینطوری هرچیزی رو که ما می خوایم به وسیله بهترین شخص در بهترین زمان خلق میکنه، واقعا چطور میتونیم فکر کنیم که نمی تونه ما رو به خوشبختی برسونه؟ یعنی خدای قادر متعال در خوشبخت کردن ما ضعیفه؟ مگه ما چی میخوایم؟ شاید خواسته بزرگی داشته باشیم؟! یعنی خواسته ما بزرگتر از قدرت خداست؟ بعضی خواسته ها مخالف حکمت خدا هستند و از لطف فراوون خداست که مانع رسیدن ما بهشون میشه مثل ازدواج با شخصی که دوسش داریم و نمیدونیم اون همزمان یه رابطه عاشقانه دیگرو سپری می کنه و بعدا که خیانتش رو بفهمیم میگیم خدایا چرا همون اول جلومو نگرفتی، چون ناآگاه هستیم از اینکه در آینده چه اتفاقی میوفته خیلی خوبه که هرکاری میکنیم بگیم برای رضای خدا این کارو میکنم تا به نوعی در برابر ناملایمات زندگی دور خودمون یه حفاظ ایمنی غیر قابل نفوذ کشیده باشیم. حتی اگر میخواین بخوابین بگین خدایا برای رضای تو میخوابم که فردا بتونم با انرژی به کارام برسم. خدایا برای رضای تو ورزش می کنم تا سالم تر باشم و بیشتر از نعمتهایی که بهم دادی لذت ببرم. خدایا برای رضای تو درس میخونم تا آدم موفقی بشم و گره از کار خلق باز کنم.

چرا بعضی از خواسته هایی که به نفع ما هم هستند متجلی نمیشن؟

این دیگه آخر بدشانسیه، یعنی خدا نمی دونه که اون خواسته به نفع ماست و حتی ما رو بهش نزدیک تر میکنه؟ مثلا یه سفر زیارتی، قبولی توی رشته تحصیلی دلخواه، ایجاد ارتباط عاشقانه تر با همسر، رابطه گرمتر خانوادگی، خدا چرا به این خواسته های ما اهمیت نمیده و دعاهامون رو نمیشنوه با اینکه همه جا گفته که سمیع و علیم است. خدا شنونده و آگاه است، پس چرا با اینکه می شنوه و از چیزی که از دل ما میگذره آگاهه اما کاری نمی کنه که به خواسته های خوبمون برسیم؟ تا حالا اینطوری با خودتون کلنجار رفتین؟

همه چیز آماده است اما به خواسته تون نمی رسید چرا؟

وقتی برای سر زدن به اینترنت همه چیز آماده است: مودم، کامپیوتر یا موبایل، سیم کشی های لازم، دکل های مخابراتی، شرکت های سرویس دهنده مخابرات و اشتراک اینترنت و نرم افزارهای مربوط و مهمتر از همه خود شما آماده هستید؛ چه دلیلی وجود داره که اینترنت هی قطع و وصل میشه و نمیذاره شما به راحتی به کارتون برسید؟ غیر از اینه که یا جایی از تاسیسات مربوط خرابه یا اینکه نویز افتاده روی خطوط تلفن؟

وقتی توی راه خوشبختی هستید اما احساس می کنید شادی ها لحظه ای هستند و ناراحتی‌ها دارن توی زندگی شما پادشاهی می کنند یه جای کار خرابه، خاطرات تلخی که داشتید رو مرور کنید، چند بار شکست خوردید؟ تحقیر شدید؟ خجالت کشیدید؟ کتک خوردید؟ دعوا کردید؟ قهر کردید؟ دلشکسته شدید؟ گوشه و کنایه تحمل کردید؟ همه این خاطرات که یادآوری شون ناراحتتون میکنه نیاز به پاکسازی دارن!

انعکاس خاطرات در زندگی شما شرایط کنونی رو به وجود آورده و روی خط خوشبختی نویز شدید انداخته. شما فقط یه راه دارید تا مانع این انعکاس بشید و سریعتر به خواسته هاتون برسید. فقط خاطره را پاکسازی کنید! وقتی خاطره بدی نباشه، انعکاسی هم نمی مونه!

 پاکسازی چیست؟

پاکسازی خاطره‌ها نوعی توبه است، با طلب بخشش از خداوند، و احساس خود و شخص سوم که حالت ناخوشایند را برایتان به وجود آورده خاطرات گذشته را که شاید مربوط به شما یا نیاکانتان باشد پاک و رها می کنید، و از این طریق وقتی درونتان آرام و پاکیزه شد، شرایط بیرون نیز به شکل دلخواه شما تغییر خواهد کرد. (برای اینکه در مورد پاکسازی بیشتر بدانید کتاب محدوده صفر جو ویتالی را بخوانید.)

چگونه پاکسازی کنیم؟

یک نفس عمیق بکشید، به چیزی که شما را می رنجاند و آزارتان می دهد فکر کنید؛ شاید درد باشد شاید غم شاید احساس شکست یا چاقی یا بی کاری، یا شخصی که با او زندگی می کنید، هرچه که هست؛ آن را در نظر بگیرید و بگویید:

متاسفم

لطفا مرا ببخش

متشکرم

دوستت دارم

نکته: شما متاسف هستید که چنین عاملی در زندگی شما یا شخصی که به نوعی با شما ارتباط دارد وجود دارد، شما به هیچ وجه مقصر نیستید، هیچکس مقصر نیست و شما فقط مسئول پاکسازی هستید.

مثال پاکسازی:

ناخواسته: اعتماد به نفس پایین

خواسته: پاکسازی و افزایش اعتماد به نفس

ابتدا از خودتون بپرسید: چرا فکر میکنم اعتماد به نفس ندارم؟ سکوت کنید و بگذارید ذهنتان آزادانه نظرش را بگوید. به احساس خود توجه کنید، شاید به یاد وقتی بیفتید که برای اولین بار مجبور شدید برای 10 نفر حرفی بزنید یا به یاد وقتی بیفتید که در مهمانی‌ها نمی توانستید به راحتی با اقوام دور ارتباط برقرار کنید و سر حرف را باز کنید. شاید در کودکی وقتی وارد جمعی شدید و داستانی که برایشان را خوانده بودید مورد تمسخر واقع شدید. هر احساسی که دارید به شما نشان می دهد خاطره ناخوشایندی نیاز به پاکسازی دارد. پس از احساس خود تشکر کنید.

اعتماد به نفس پایینم، ازت سپاسگزارم که به من فهماندی خاطره ای درونم هست که نیاز به پاکسازی دارد، متاسفم که تو را درگیر آن خاطره کردم، لطفا مرا ببخش، دوستت دارم.

اعتماد به نفس پایینم، این مسئله نه تقصیر توست نه تقصیر من اما من مسئولیت 100% پاکسازی آن را به عهده میگیرم.

خدایا متاسفم به خاطر خاطره ای که در من هست که باعث می شود فراموش کنم اشرف مخلوقات هستم و تو پشت و پناهم هستی، مرا ببخش که این خاطره باعث می شود در برابر بندگان دیگرت احساس ضعف و کمبود اعتماد به نفس کنم.

خدایا سپاسگزارم که این خاطره را در من پاکسازی میکنی و دوست دارم.

ای خالق هستی اگر من، خانواده، بستگان و نیاکانم از ابتدای خلقت تا کنون از هر طریقی تو و آفریدگانت را رنجانده ایم، متاسفم. لطفا ما را ببخش.

بگذار این راهی باشد که از طریق آن خاطرات منفی، انرژی ها و ارتعاشات پاک، خالص، رها و بریده گردد و نور عشق الهی تو جایگزین آنها گردد و اینطور خواهد شد. دوستت دارم، متشکرم. آمین. (متن پاکسازی اقتباسی از متن مشاور زهرا زمانی بود.)


شاید دوست داشته باشید این مطالب را هم بخوانید:

آنتی ویروسی برای خوشحال ماندن – مقاله اول

ویروس نگرانی و درایو خوشبختی – مقاله دوم

سری مقاله های 100 گیگابایت خوشبختی – مقاله سوم


منبع: نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 11 =