عادات موفقیت

بهترین راه برای تجلی بخشیدن به رویایی که در سر دارید الگوبرداری از عادات خوب افراد موفق است. عادات شما میتوانند روی موفقیتتان تاثیر تکان دهنده‌ای بگذارند. کافی است به انجام کارهای مفید عادت کنید تا به سرعت به اهداف ریز و درشتتان دست یابید. در اعمال روزانه‌ی خود دقیق شوید، چه میزان از کارها را از روی عادت انجام میدهید؟ آیا موقع حرف زدن به ساعتها تمرین نیاز دارید یا به آسانی هرچه میخواهید بیان میکنید؟ هنگام نوشتن، به یادآوری دروس اول دبستان احتیاج دارید یا طبق عادتی که نتیجه تمرین و ممارست است، مطلب مورد نظر را مینویسید؟ وقت راه رفتن به اینکه مغز چطور به عصب پا فرمان میدهد تا کمی از زمین فاصله بگیرد و گامی به جلو بردارد فکر میکنید یا فقط راه میروید؟ همه این اعمال که اکنون به صورت ناخودآگاه توسط شما انجام میشود نتیجه روزها تلاش و تحمل برای تبدیل رفتاری به عادتی بوده است. ذهن، عکس‌العمل شما را نسبت به اتفاقات اطرافتان ضبط میکند و بعد از ترکیب آن با عقایدتان، محصول جدیدی به نام عادت تحویلتان میدهد که سازنده شخصیت شماست.

ارسطو: «ما همانی هستیم که مکرر انجام میدهیم.» اگر از شخصیتتان ناراضی هستید باید دلیلش را در عادات روزانه‌ی خود جستجو کنید. متاسفانه بیشتر عادات بین شما و موفقیت فاصله می اندازد. دارن هاردی: «هواپیمایی را تصور کنید که از لس‌آنجلس عازم نیویورک است. اگر نوک هواپیما فقط یک درصد از مسیر اصلی منحرف شود، وقتی هواپیما از باند فرودگاه لس‌آنجلس بلند میشود، تقریبا یک خطای نامشهود است، ولی در نهایت منجر به حدود 105 مایل انحراف از هدف اصلی خواهد شد و هواپیما جای نیویورک به آلبانی یا دووِر خواهد رسید. این در مورد عادات شما هم اتفاق میافتد. یک عادت بد که در همین لحظه خیلی بزرگ به نظر نمیرسد، سرانجام ممکن است شما را مایلها از مسیرتان به سوی هدفها و آن زندگی که آرزویش را دارید، دور کند. » برای رسیدن به موفقیت و تبدیل رویایتان به واقعیت باید خود را به تمریناتی که در ادامه خواهم گفت، عادت دهید. این عادات شما را به لحظه‌ی متجلی شدن رویاهایتان میرساند.

12 عادتی که شما را به موفقیت می رساند

باورهای سمی را دور بریزید

زیبا بین باشید

تعیین کنید دقیقا از زندگی چه میخواهید

اهدافتان را بنویسید

یک ساعت زودتر تلویزیون را خاموش کنید

بدون اینکه تجربه کرده باشید، تجربه کنید – کتاب بخوانید

رکورد شادی جهان را جا به جا کنید

شکرگزار باشید

جادوی جملات تاکیدی را به کار بگیرید

سوالات خوب از خدا بپرسید

لیست وظایف تهیه کنید

سکوت را تمرین کنید

برایان تریسی: «عادات خوب به سختی به وجود می آیند اما در نهایت زندگی را راحتتر میکنند. عادات بد به راحتی به وجود می آیند اما در نهایت زندگی را سختتر میکنند.»

مطالب بالا بخشی از کتاب الکترونیکی راز تجلی رویاها بود که می توانید به رایگان آن را از سایت نیک جذب دانلود کنید.

دانلود کتاب الکترونیکی راز تجلی رویاها

منبع: نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 6 =