جزیره یک روزی

برگرفته از کتاب: راز برنده شدن

نویسنده: جیم استوال

جزیره یک روزی، خلاصه کتاب راز برنده شدن


وقتی نوجوان یا بالغ بودیم، همه ما رویاها، اهداف و نقشه های شگفت انگیزی داشتیم . اما واقعیت چیز دیگری شد و اجازه دادیم تا رویاها و اهدافمان بی سر و صدا بیش از پیش در پس ذهن مان فرو روند. ما در واقع تمامی اهداف و رویاهایمان را با کشتی روانه جایی کردیم که من آن را «جزیره یک روزی» می نامم.

جزیره یک روزی مکانی تماشایی است با آب و هوای همیشه سالم و مناسب که همه چیز در آنجا فوق العاده خواهد بود – به جز هیچ چیز که هرگز اتفاق نمی افتد. و اکنون وقتی به آن آرزوها و اهداف از پیش فراموش شده می اندیشیم به خودمان می گوییم: «یک روز این را انجام می دهم؛ یک روز آن را انجام می دهم.» اما آن روز هیچگاه از راه نمی رسد.

ژنرال جرج پتن می گوید: «طرح خوبی که هم اکنون به طور ناگهانی به مرحله عمل دربیاید، بهتر از نقشه کاملی است که هفته آینده تحقق پیدا کند.» وقتی زندگی مان را مورد بررسی قرار می دهیم، می بینیم این نکته شامل همه ما می شود. لطفا به خاطر بسپارید که بزرگترین آرزویی که تا به حال در زندگی داشته اید، هنوز پابرجا و درست است. به محض این که آن را یک الویت در زندگی تان قرار دهید، بلافاصله از جزیره ی یک روزی، نزد شما باز می گردد.

تقدیر شما به قدری بی نظیر است که نباید بیش از این آن را به تاخیر بیندازید. قبول مسئولیت کنید. دست به اقدام بزنید. بهای آن را بپردازید.

امروز همان روز است

منبع: سایت نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =