مستند راز- بخش سوم

مستند راز- بخش سوم

راز و قانون جذب
راز و قانون جذب

اکثر ما هرگز به خودمون اجازه ندادیم که اون چیزی که واقعا دلمون میخواد طلب کنیم. چون نمی تونیم تشخیص بدیم این کار چطور می تونه انجام بشه.

اگه یکم تحقیق کنید براتون اثبات خواهد شد که هرکسی که تا کنون تونسته موفق به کاری بشه، هیچ نمی دونسته که چطور باید با اون کار رو به رو بشه. فقط می دونسته که اون کارو باید انجام بده.

نیازی نیست که بدونید همه چیز چطور پیش خواهد رفت. نیازی نیست که بدونید جهان هستی چه شکل جدیدی به خودش خواهد گرفت.

خب نمی دونید چطور؟ بهتون نشون داده خواهد شد. شما روشش رو جذب خواهید کرد.

خب بعضی از دوستانمون میگن حتما یه چیزی این وسط دچار اشکال شده چون من می دونم که دارم چه چیزی رو میخوام پس کجاست؟ چرا نمیاد؟

و ما بهشون میگیم شما طلب میکنید، شما قدم اول رو کامل میکنید. درسته! کار دیگه ای جز این نمی تونید انجام بدید و جهان هستی هم داره بهش جواب میده. ولی یه قدم دیگه هم هست که باید یاد بگیرید که همون قدم سومه و بهش میگن مرحله ی دریافت. و این به این معنیه که شما باید خودتون رو هم جهت با چیزی قرار بدید که دارید طلب می کنید. وقتی شما با اون چیزی که میخواید هم جهت هستید احساس فوق العاده ای می کنید.

این همون شور و اشتیاقه، همون قدر چیزی رو دونستنه. این همون احساس و عواطف شماست.

ولی وقتی شما احساس یاس می کنید یا ترس یا عصبانیت اینها نشانگرهای قدرتمندی هستند از اینکه شما هم اکنون هم جهت نیستید با اون چیزی که واقعا می خواید. و از این رو وقتی که شروع به درک این کنید که همه چیز وابسته به احساسیه که شما دارید و شروع کنید به پیش بردن افکارتون بر مبنای احساسی که براتون به وجود میارند کم کم احساس درستش رو پیدا می کنید و اونوقته که با اون یکی شدید و حالاست که اون باید در زندگی شما پدیدار بشه.

و هنگامی که این رویا رو به یک واقعیت تبدیل کردید. شما در موقعیتی قرار میگیرید که می تونید رویاهای بزرگتر و بهتری بسازید و این همون فرایند خلقته.  

می تونید کارتون رو از هیچ شروع کنید و از دل هیچ چیز و از دل هیچ راهی، راهی رو پیدا کنید. به این فکر کنید: یه ماشینی که توی شب داره حرکت میکنه، چراغاش فقط صد متر جلو رو روشن میکنه ولی با این حال شما می تونید تمام فاصله بین کالیفورنیا و نیویورک رو طی کنید اونم در تاریکی شب و زندگی هم به همین منوال برای ما روشن میشه. و فقط اگه مطمئن باشیم که 100 متر بعدی بزودی نمایان خواهد شد؛ 200 متر بعدی هم بعد از اون خواهد اومد. زندگی شما هم به همین منوال آشکار خواهد شد. و خواه ناخواه شمارو به مقصد خواهد رسوند. اون چیزیه که واقعا میخواید. شما می تونید به اون برسید.

نخستین قدم را با ایمان بردارید نیازی نیست که کل راه پله را ببینید. کافی است که نخستین قدم را بردارید. دکتر مارتین لوترکینگ

خب چیز دیگه که مردم بهش فکر میکنن اینه که چقدر این کار طول میکشه. چقدر طول میکشه که اون ماشین یا اون رابطه اجتماعی یا اون پول یا هرچیزی که میخوان پدیدار شه؟

خب قانون ثابت و مستندی نیست که بگه مثلا 30 دقیقه طول میکشه یا 3 روز یا 30 روز!

بیشتر مسئله اینجاست که شما چقدر با جهان هستی هم جهت هستید.

اندازه برای کائنات مهم نیست. از دیدگاه علمی جذب کردن چیزی که ما بزرگ میدونیم به هیچ وجه سخت تر از چیزی که بی نهایت کوچیک میدونیم نیست.

کائنات تمام کارهایی رو که انجام میده بدون هیچ تلاشی انجام میده. چمن برای رشد رنج نمیکشه. هیچ زحمتی در کار نیست. این همش یه طراحی بی نظیره! همه چیز به این برمیگرده که این بالا (در ذهن ما) چی میگذره. این تفاوت رو ما توی ذهنمون ایجاد میکنیم.

مثلا میگیم: این چیز بزرگیه. حتما زمان بیشتری میخواد. و این یکی کوچیکه شاید یک ساعت براش کافی باشه. میبینید اینها قانون هایی هستند که ما تعیین میکنیم؛ ولی در نظر کائنات هیچ قانونی وجود نداره.

بعضی مردم با چیزهای کوچکتر راحت تر کنار میان و برای همین بعضیها با چیزهای کوچیک شروع میکنن. مثلا یه فنجون قهوه. امروز تصمیم بگیرید به خودتون قهوه بدین.

تصور کنید با یه دوست قدیمی که مدت زیادیه ندیدینش صحبت میکنید. یه دفعه یه نفر در مورد اون فرد با شما حرف میزنه یا خودش تلفن میکنه یا نامه اش میرسه.

بسیاری از مردم احساس میکنن که در میان شرایط فعلی شون گیر کردن یا زندانی شدن یا محدود شدن و من سعی دارم این نکته رو بگم که شرایط فعلی شما هرچی که باشه فقط واقعیت فعلی زندگی شماست. و واقعیت فعلی در نتیجه ی دیدن این فیلم و شروع به استفاه از این راز شروع به تغییر خواهد کرد.

و بعضی وقتها به نظر میاد که شما گیر افتادید. این به این خاطره که شما به تفکر به موضوعات فعلی بیشتر و بیشتر ادامه میدید و به همین خاطر انتظار میره که همون نتایج رو بگیرید. بازم بیشتر و بیشتر. و دلیلش اینه که اکثر مردم بیشتر افکارشون رو به چیزهایی که مشاهده میکنند اختصاص میدن. ببینید اگر شما فقط به اون چیزی که هست نگاه کنید پس فقط دارید به اون چیزی که هست فکر میکنید. و هنگامی که دارید به اون چیزی که هست فکر میکنید قانون جاذبه هرچه بیشتر از همون بهتون میده. و بعد اگه شما فقط به اون چیزی که هست نگاه کنید پس فقط دارید به اون چیزی که هست فکر میکنید و قانون جاذبه بازم بیشتر از همون بهتون میده و مدام تکرار میشه. باید یک راهی رو پیدا کنید که به اون چیزی که هست از یک نقطه نظر متفاوت نزدیک بشید.

برای خواندن قسمتهای دیگر این مقاله از لینکهای زیر استفاده کنید: 

مستند راز – بخش اول

مستند راز – بخش دوم

مستند راز – بخش سوم

مستند راز – بخش چهارم

مستند راز – بخش پنجم

 

منبع: گروه تحقیقاتی نیک جذب

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =