قانون جذب و کاهش وزن
تناسب اندام مقاله

انگیزه کافی برای لاغر شدن ندارم چی کار کنم؟

20 عبارت انگیزشی که به شما کمک می کند وزن کم کنید- بخش اول

“کم کردن وزن مسئله من نیست.” آیا اغلب به خودتان و دوستانتان این جمله را می‌گویید؟ اما وقتی عمیق‌تر به مسئله نگاه می‌کنید به خود می‌گویید: خب من هم آن را می خواهم؟ ما بیش از حد می ترسیم که از منطقه راحتی‌مان خارج شویم. من به یاد دارم که به خودم گفتم؛ چاق بودن خوب است و من عاشق غذا خوردن هستم، فردا ورزش کردن را شروع می‌کنم. در نتیجه‌ی این نگرش 30 پوند اضافه وزن پیدا کردم و خطرات جدی، سلامتی‌ام را تهدید کرد. من برای ایجاد انگیزه ی خوردن غذای سالم و ورزش کردن، شروع به یادداشت برداری از نقل قول‌های انگیزشی کردم و آنها را در گوشه کنار خانه گذاشتم و این ترفند واقعا کار کرد! امروز من متناسب، فعال، سازنده تر و مثبت هستم.

بنابراین برای آن دسته از افرادی که تغییر سبک زندگی فعلی را دشوار می‌دانند این 20 نقل قول انگیزشی را نوشته‌ام تا با استفاده از آنها به وزن دلخواهشان برسند.

20 نقل قول انگیزشی برای کاهش وزن

1- تنها من می‌توانم زندگی‌ام را تغییر دهم؛ هیچکس نمی‌تواند این کار را برایم انجام دهد:

درست است، نه؟ شما می‌توانید مربی، متخصص تغذیه یا حتی خانواده و دوستانتان را برای افزایش وزن خود سرزنش کنید. اما در پایان روز این شما هستید که باید زندگی خود را کنترل کنید. اگر خوردن غذاهای سالم و ورزش را شروع نکنید، حتی بهترین مربیان و متخصصان تغذیه نمی‌توانند کاری در مورد آن انجام دهند. یاد بگیرید وقتی خانواده و دوستانتان شما را به عادات ناسالم تشویق می‌کنند؛ مودبانه اما محکم «نه» بگویید. به خودتان بگویید که چرا کاهش وزن برایتان اهمیت دارد؟ این به شما انگیزه میدهد.

2- کسی که آهسته و پیوسته می ­رود، برنده‌ی مسابقه است:

این ضرب المثل ساده حتی در این عصر پر سرعت نیز حقیقت دارد. اگر میخواهید وزن کم کنید و آن را حفظ کنید باید به آرامی پیش بروید. به رژیم های سخت و کوتاه مدت که بازار را گرفته‌اند نگاه نکنید، آنها به دلیلی، نامناسب نامیده می ­­شوند، به محض اینکه رژیم را متوقف کنید؛ هرچه آب کرده ­ بودید دوباره بر خواهد گشت و اضافه وزن بیشتری پیدا می‌کنید. وقتی شما به آرامی شروع می ­­کنید و تمایل دارید که سبک زندگی خود را به تدریج تغییر دهید؛ به آرامی وزن خود را کم می‌کنید اما این کاهش وزن پایدار خواهد بود.

3- مبارزه شما در امروز، قدرت مورد نیازتان در فردا را ایجاد می‌کند:

هنگامی که شروع به کار کردن یا خوردن غذای سالم می‌کنید، ممکن است پایبند ماندن به آن به نظرتان سخت باشد؛ حتی ممکن است به 10 بار پرش ساده به چشم یک مبارزه نگاه کنید اما همانطور که این کار را انجام می‌دهید، برای چالش های پیچیده‌ای آماده خواهید شد. شما نیروی جسمی و روحی خود را برای مقابله با موانع تقویت خواهید کرد. اگر امروز عرق بریزید و مبارزه کنید فردا می‌توانید بر موانع غلبه کنید.

4- غذا مثل پولتان باید برای شما کار کند:

من به شدت به این اعتقاد دارم. اگر پول و زمان خود را برای رسیدن به چیزی صرف می کنید، بهتر است که به نتیجه برسید. این هوشمندانه ترین نقل قول کاهش وزن است و شما را وادار می‌کند تا فکر کنید که آیا هوشمندانه غذای خود را انتخاب می‌کنید یا خیر؟ اگر شما بیشتر برای خرید غذاهای ناسالم پول خرج می‌کنید پس قطعا وزن بیشتری بدست خواهید آورد. سعی کنید پول خود را به طور هوشمندانه صرف خرید غذاهای سالمی چون سبزیجات، آجیل، ماهی، سینه مرغ، توفو، قارچ، عدس، جوانه ها، بیسکویت یا نان، روغن زیتون، روغن سبوس برنج، گیاهان و میوه ها کنید.

5- جاده ممکن است پر از دست انداز باشد اما متعهد به این روند باشید:

بله، هرکس روزهایی دارد که می‌خواهد بی خیال همه چیز شود و دست از کاری که شروع کرده است بردارد. علاوه بر آن در ابتدا شما تمایل چندانی به خوردن غذاهای سالم ندارید و ممکن است به خاطر تمرینات ورزشی بدن درد بگیرید. ممکن است بلافاصله راه مناسب را یاد نگیرید و نتوانید به درستی حرکات ورزشی را انجام دهید، حتی ممکن است صدمه ببینید اما اجازه ندهید این دلایل شما را متوقف کند. به یادگیری متعهد بمانید و ادامه دهید.

6- اگر از دوباره شروع کردن خسته شده اید، از دست دادن را متوقف کنید:

ما همه‌ی آنها را انجام داده‌ایم. گرفتن رژیم‌های غذایی مختلف، رفتن به باشگاه ­­های جدیدتر و  بهتر، امتحان کردن راه‌های جایگزین برای کاهش وزن.  اما اشکال اصلی این است که ما انتظار داریم نتایج خیلی زود و بدون تعهد 100٪ اتفاق بیفتد. و سپس دوباره با برنامه‌ی رژیم غذایی جدید و ورزشگاه جدید شروع می‌کنیم. این فرایند شما را از پا در می‌آورد و اعتماد به نفستان را می­ رباید و سرزنش ­تان می‌کند. نقاط ضعف خود را شناسایی کنید، آنها را بنویسید و یک راه حل کاربردی برای آن ارائه دهید. برای مثال اگر عادت دارید مرتبا ته بندی کنید؛ بهتر است میان وعده سالمی را برای این کار انتخاب کنید. اگر صبح زود نمی‌توانید بلند شوید، بعد از کار یا مدرسه یا تمرین در خانه، به ورزشگاه بروید.

7- بهترین نسخه از خودتان باشید:

می‌دانید که می‌توانید از آنچه که اکنون انجام می‌دهید بسیار بهتر عمل کنید. تنها کسی که بین شما و نسخه بهترتان ایستاده است خودتان هستید. وحشتناک است اما واقعیت دارد. این نقل قول بسیار به من کمک کرد و من از اینکه دیگران را مسئول اضافه وزنم بدانم دست برداشتم و سرزنش کردن مربی و متخصص تغذیه را متوقف کردم. این نقل قول باعث ایجاد هورمون‌هایی می‌شود که به شما کمک می‌کند قدرتمند شوید. شما می‌توانید انگیزه‌ی  طی کردن یک کیلومتر اضافه را برای رسیدن به وزن دلخواهتان در خود ایجاد کنید.

8- قوی‌تر از بهانه‌ات باش:

ما زنان می‌توانیم بهانه‌های بی‌شماری برای فرار از تمرین و خوردن غذای ناسالم بیاوریم. احساس خستگی، پریود، فقط یک لقمه‌ی دیگر، کمی بستنی برای خوب شدن حالم! اینها فقط چند مورد از بهانه‌هایی است که زنان استفاده می‌کنند تا احساس گناه خود را برطرف کنند و توافق های مکرر خود را توجیه نمایند. ببخشید، شما قوی‌تر از این بهانه‌ها هستید؟ شما چیزهای زیادی به دست آورده‌اید، همه چیز را مدیریت می‌کنید، از دیگران مراقبت می‌کنید. اکنون وقت آن است که از خودتان مراقبت کنید. قوی باشید و یک قدم جلو بروید.

9- این یک رژیم نیست؛ این تغییر سبک زندگی است:

بسیاری از مردم از من می‌پرسند چه رژیم غذایی را دنبال می‌کنم اما من هیچ رژیم غذایی را دنبال نمی‌کنم. من از سبک زندگی سالم پیروی می‌کنم و این بهترین راه کاهش وزن است. مناسب زندگی کنید، جوان بمانید و کارآمدتر باشید. به تدریج شیوه‌ی زندگی سالم را در پیش بگیرید، طوری که یک انتقال نرم و راحت به نظر آید.

10- شک و تردید، بیشتر رویاها را می‌کشند:

هر چیزی می‌تواند برای ما اتفاق بیفتد، فقط خوب است که درست باشد. در حقیقت ما خیلی از خودمان انتقاد می‌کنیم و این انتقاد را به راحتی به رویاهایمان نسبت می‌دهیم. اجازه ندهید که این اتفاق برای کاهش وزن شما رخ دهد. بله، شما مجاز هستید که با احساس بهتری به خود نگاه کنید. به من اعتماد کنید، می‌توانید بدنی را که همیشه می‌خواستید به دست آورید. بنابراین اگرچه در گذشته شکست خورده‌اید ناامید نباشید و بدانید که شکست‌ها سنگ‌های پله‌ی موفقیت هستند، از آنها یاد بگیرید و به جلو حرکت کنید.

20 عبارت انگیزشی که به شما کمک می کند وزن کم کنید- بخش دوم

منبع: https://www.stylecraze.com/articles/awesome-motivational-quotes-on-weight-loss/#gref

 نویسنده: Charushila Biswas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.