قدرتمندترین نوع امیدواری

قدرتمندترین نوع امیدواری

امیدواری
قدرتمندترین نوع امیدواری

ادوارد دوبونو: در شادی و خوشبختی حقایق بیشتری وجود دارد تا در ناامیدی و یاس.

امیدواری یک کلید است. در طول جنگ جهانی دوم، زندانی ها در بازداشتگاه های اسرای جنگی با شرایط بدی رو به رو شدند. بسیاری از آنان سالهای زیادی امید خود را حفظ کردند تا این که سر انجام آزاد شدند. این امید وجود دارد که شرایط سخت، می گذرد و مهم نیست که این شرایط در آن لحظه چقدر سیاه و پایدار به نظر بیایند. امید آن است که شما خود رابا شرایط تطبیق دهید و دیگر توسط آنها تهدید نشوید. امید آن است که با تلاشتان شرایط بهتر خواهد شد.

حتی زمانی که امید شما را کاملا گمراه کرده است، همیشه  ارزش امیدوار بودن وجود دارد. این درست نیست که بگوییم شما در درست انجام دادن کارهای روزانه غفلت می کنید. زیرا ممکن است یک روز شما برنده بخت آزمایی شوید. شما می‌خواهید مسائل را با امید بهتر کنید. همچنین یاد می‌گیرید که چگونه بی تفاوت باشید و کمتر گروگان دنیای پیرامون خود شوید. در بسیاری مذاهب، امید یک عبادت است. شما از خدا می‌خواهید که چیزها را بهتر کند و اعتقاد دارید که خداوند این خواسته شما را طبق حکمت و فرزانگی خودش انجام می‌دهد. وقتی که می‌خواهید مسائل را بهتر کنید و کاری انجام دهید، امید انفعالی و امید فعال وجود دارد. همچنین شما می توانید در بهبودی مسائل دیگران همکاری کنید.

مصاحبه با افراد موفق

طبق مصاحبه‌های متعددی که با افراد موفق داشتم به این نتیجه رسیدم که:

تفاوتهای بزرگی در شیوه و شخصیت افرادی که مصاحبه شدند، وجود داشت. برخی از آنان شتاب زده بودند. بعضی طراحان با دقتی بودند. برخی جسور و خجالتی بودند. تنها چیزی که در همه آنها مشترک بود، انتظارشان برای کسب موفقیت نهایی بود. در نظر آنان مشکلات، تنها موانعی در مسیر پیروزی‌شان به حساب می آمد که باید بر آنها غلبه می کردند. این قدرتمندترین شکل امیدواری بود.

منبع: کتاب تفکر نو؛ راهی به سوی زندگی پر شور و حرارت. نویسنده: ادوارد دوبونو. مترجم: مینا مجد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + پانزده =