چطور از قانون جذب برای موفقیت در امتحانات استفاده کنیم؟

استفاده از قانون جذب برای موفقیت در امتحانات

آیا می‌دانید چگونه با استفاده از قانون جذب به موفقیت فوق‌ العاده‌ ای در امتحانات دست یابید؟

آیا می‌خواهید بدانید که چگونه قانون جذب می تواند به شما در دستیابی به نتایج رویایی در آزمون‌هایتان کمک کند؟

اکثر دانش آموزان از قانون جذب به خوبی آگاه هستند و از آن در زندگی خود استفاده می‌کنند، اما اکثر آنها در مورد چگونگی استفاده از آن برای موفقیت در امتحانات بی اطلاع هستند. جستجوی شما به پایان می‌رسد. تمام شک و تردیدها و سوالات شما در این مقاله  گام به گام همراه راه حل پاسخ داده خواهد شد.

این مقاله تاکنون زندگی هزاران دانش آموز در سرتاسر جهان را تغییر داده است و اگر شما تصمیم به استفاده از راز جهانی قانون جذب برای موفقیت در امتحانات  گرفته‌اید، خواندن این مقاله برایتان ارزشمند خواهد بود.

بسیاری از دانشجویان در رده های سنی مختلف و رشته‌های متفاوت، اکثریت کتابها یا فیلم‌ها را در مورد قانون جذب؛ در مورد نحوه جذب پول، عشق، سلامت یا شغل به اشتراک می‌گذارند، اما هیچکدام از آنها درباره‌ی کاربرد قانون جذب در امتحانات و نتایج آن صحبت نمی‌کنند.

پس از کمک به صدها دانشجو و هدایت آنها به استفاده از این عقل عمومی در جهت درست دستیابی به موفقیت چشمگیر در امتحانات و مطالعات عادی، من این پست را برای دانش آموزان بسیار بیشتری که منتظر این راهنمایی هستند، می نویسم.

آیا شما مدرسه، کالج یا دانشگاه دارید یا اینکه یک دوره آموزشی حرفه ای مانند GMAT، GRE، SAT، مهندسی یا آزمون ورودی پزشکی دارید؟ شاید هم شما یک آزمون پذیرش دانشگاهی یا امتحان رقابتی مانند IAS، IES یا CA دارید.

 اگر در هماهنگی با جهان هستی کار کنید، قطعا می‌توانید نتایج بسیار بهتری از آنچه که خود را برای آن آماده کرده‌اید به دست آورید.

بسیاری از مردم شکایت دارند که قانون جذب آنها در امتحانات شکست خورده است و دیگر به آن اعتقاد ندارند.

موفقیت در امتحانات

اشتباه مردم در استفاده از قانون جذب برای موفقیت در امتحانات کجاست؟

رایج ترین دیدگاهی که من در انجمن‌های مختلف دیدم  این است که بسیاری از دانشجویان می‌آیند و می‌گویند: من چند روز یا چند هفته بعد امتحان دارم. حالا می‌‌خواهم از قانون جذب برای به دست آوردن بهترین نتیجه استفاده کنم، چون در طول سال تحصیلی خودم را برای آن آماده نکردم. و سوال بعدی این است که آیا من باید تمام روز را تجسم کنم که بهترین نتیجه را بدست آورم؟ آیا قانون جذب به من اطمینان خواهد داد که به این نتیجه برسم؟

و پاسخ من به آنها  این است: نه! جهان هستی این کار را انجام نمی‌دهد و هیچ چیزی را بدون هیچ کاری به شما نمی‌دهد. فکر نکنید قانون جذب به عنوان یک فرمول اصلاح سریع در چند روز یا چند هفته و بدون آموختن چیزی و فقط با انتظار معجزهها تجسم می‌یابد.

همین تجسم بی عمل باعث می‌شود که آنها شکست بخورند و قانون جذب را بی‌اثر بدانند.

قانون جذب طبیعی‌ترین قانون جهان هستی است و همواره بی‌وقفه در حال کار است، بنابراین اگر شما در همه زمان‌ها کاری انجام ندهید و انتظار معجزه داشته باشید، هیچ نتیجه‌ی مطلوبی را جذب نمی‌کنید چون کاری انجام نمی‌دهید.

قانون جذب در هماهنگی با اقدام مثبت کار می کند. اگر شما اقدام مثبت و اصل قانون جذب را دنبال کنید، قطعا می‌توانید موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورید. حتی نتیجه‌ای به مراتب جادویی‌تر از آنچه خود را برایش آماده کرده‌‌اید.

اقدام مثبت چیست؟

به عنوان یک دانش آموز یا به عنوان یک حرفه‌ای برای موفقیت در آزمون؛ آمادگی برای بهترین دانش و مهارت‌های لازم به همراه خوش بینی شدید، اقدام مثبت شماست. آماده سازی برای بهترین قابلیت‌هایتان به این معنی است که شما به جهان می‌گویید که برای موفقیت آماده‌اید و سزاوار بدست آوردن آن هستید.

اگر شما مطالعه نکنید، خودتان را برای آزمون آماده نکنید و از نظر احساسی خود را سزاوار موفقیت ندانید؛ چگونه می‌توانید موفقیت را دریافت کنید؟

مهم نیست که کجا هستید، بدون توجه به چند روز یا چند هفته یا چند ماهی که به آزمون مانده، اگر امروز تصمیم بگیرید که تنها در پایان موفق باشید، بهتر  است و بهترین شادی و خوشبینی را به شما می‌رساند. اقدام مثبت خود را  برای به دست آوردن موفقیت بیابید.

چرا مردم با وجود اقدام کردن باز هم موفق نمی‌شوند؟

همیشه به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد دارای دانش و مهارت فراوان هستند، آنها برای رسیدن به بهترین نتیجه تلاش می‌کنند اما هنوز هم شکست می‌خورند. چرا؟

از آنجا که آنها به خود ایمان ندارند و از اعتماد به نفس بالا برخوردار نیستند، با ترس و تردید آماده می‌شوند. به همین دلیل، نتیجه‌ای به مراتب پایین‌تر از آنچه خود را برایش آماده کرده‌اند به دست می‌آورند یا در طول امتحان همواره عصبی هستند که چرا نمی‌توانند دانش خود را از مغزشان بیرون بکشند و اطلاعاتشان را به یاد آورند.

مطمئنم بسیاری از شما این اتفاق را در زندگی تجربه کرده‌اید. بسیاری از افراد وقتی سالن امتحان را ترک می‌کنند احساس می‌کنند که تمام پاسخ ها به ذهنشان می‌رسد و می‌گویند “لعنتی! من این  را به خوبی مطالعه کرده‌ام اما نمی‌توانم آن را به یاد آورم. ” این جمله برایتان آشناست؟ و هنگامی که نتیجه آزمون منتشر می‌شود، عملکردتان پایین‌تر از انتظارتان است و با تعجب می‌گویید: چرا همیشه برای من این اتفاق می‌افتد؟

بله، این جایی است که شما اقدام کرده اید اما نتایج شایسته ای را دریافت نکرده اید و این دقیقا همان جایی است که قانون جذب در نجات شما به کار می‌آید تا نتیجه فراتر از آماده سازی خود بدست آورید.

موفقیت در امتحانات

چگونه قانون جذب موفقیت‌های قابل توجهی در آزمون ایجاد می کند؟

اقدام مثبت با قانون جذب و تجسم به شما موفقیت قابل توجهی می‌دهد.

حالا من قصد دارم شما را راهنمایی کنم که چگونه همه چیز را در حال حاضر در هماهنگی درست با قانون جذب قرار دهید.

اولین چیزی که باید درک کنید این است که “اگر آرامش و خوشبینی خود را حفظ کنید، می‌توانید یک معجزه ایجاد کنید.

دوم این است که مسئولیت جایی که در حال حاضر در آن هستید را قبول کنید. آماده شروع سفر هستید؟ آیا در یک هفته یا چند ماه پیش خود را برای امتحان آماده کرده‌اید یا نه؟ در حال حاضر این واقعیت شماست. پس این را بپذیرید و برای ایجاد معجزه آمادگی داشته باشید.

راهنمایی های بسیار جالب! از این به بعد این کار را انجام دهید:

  • خوشحال باشید و مطمئن. مهم نیست که تا امتحان چقدر وقت دارید، مطالعه خود را با دقت کامل انجام دهید تا بهترین کار را در آزمون به انجام برسانید و بهترین نتیجه را بدست آورید.
  • هر روز یک ساعت یا 30 دقیقه در سکوت فکر کنید. تا قلب شما آماده استفاده از شهود شود. این روند استفاده از قدرت شهود است تا ما را راهنمایی کند که حدس بزنیم چه اتفاقی می افتد. این روش جهانی کار است.
  • هر بار که کتاب یا فصل یا یک صفحه را در لپ تاپ / کامپیوتر خود باز می‌کنید، به کتاب و خودتان بگویید که «من مطمئن هستم و معتقدم که این بهترین مطالعه من است و من قصد دارم بهترین کار را در این زمینه انجام دهم.” «آزمون»
  • هر روز برای برنامه‌ی خود 5 تا 10 دقیقه مدیتیشن یا مراقبه کنید. این کار ذهن شما را به هوش بی نهایت جهان وصل می‌کند. شما می‌توانید این تمرین را در صبح، عصر و یا قبل از خواب انجام دهید.
  • وقتی مدیتیشن را به پایان رسانده اید، آماده‌ی مطالعه با خوشبختی هستید و همه چیز را در حافظه خود ذخیره می‌کنید.
  • صفحه بینایی خود را داشته باشید: یک کاغذ بیاورید و از نتیجه امتحان که می‌خواهید به دست آورید، بنویسید. به طور مثال، هرچه نتیجه مورد نظر شما باشد، آن را با فونت بزرگ بنویسید و در مقابلش جدول مطالعه بکشید(ساعتهایی که باید کتاب بخوانید را روی آن بنویسید.) و آن را روی کابینت یا لپ تاپ خود قرار دهید تا جلوی چشمتان باشد. فرض کنید شما می‌خواهید به معدل 20 در امتحانات نیم سال برسید. پس بنویسید «من معدل امتحانات نیم سالم را 20 ارزیابی کردم.»  هر بار که آن را می بینید به جای شک و تردید می‌گویند: متشکرم و احساس شادی می‌کنید. این کار ذهن ناخودآگاه شما را برنامه ریزی می‌کند تا به شما اطمینان کامل بدهد و حس شایستگی را در هر سلول بدن تان قرار دهد.
  • همچنین اگر می‌توانید در گوگل جستجو کنید و کارنامه‌ای مشابه‌ با نتایج دلخواه خود بیابید و نام خود را روی آن بنویسید و علامتهای دلخواهتان را روی آن بکشید و آن را جایی بچسبانید که همواره جلوی چشمتان باشد. این روش مثل یک معجزه کار می‌کند. من بسیاری از مردم را دیدم که این کار را انجام دادند و نزدیکترین نتیجه به این نتیجه ساختگی را بدست آوردند.

اگر خود را برای امتحان با شادی و اعتماد آماده کنید؛ مطمئنا نتیجه خوبی خواهید گرفت، اما اگر تردید یا وحشت دارید، مهم نیست چقدر مطالعه می‌کنید؛ شما نتایجی کمتر از آنچه انتظار دارید دریافت خواهید کرد. همچنین، اگر مطالعه نکنید و انتظار داشته باشید که یک معجزه اتفاق بیفتد، باید بگویم این اتفاق هیچوقت نخواهد افتاد.

با خوشحالی و خوشبینی به خوبی مطالعه کنید.

نویسنده: Ajay Mishra

ترجمه: گروه تحقیقاتی نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =