تایپوگرافی برای تاکید ارزش متن
ارسال شده در: نوامبر 16, 2018, توسط : نیک جذب
لوگو ترکیبی نیک جذب
این مطلب را به اشتراک بگذارید

تایپوگرافی برای تاکید ارزش متن

رابرت برینگهرست: “مانند همه هنرهایی که به نوعی با زبان مرتبط هستند و می توانند به آن بُعد تازه ای بیافزایند، مثل موسیقی، رقص و خطاطی، تایپوگرافی نیز چنین هنری است که به واسطه ی آن معنای متن می تواند روشن تر شود، توجه بیشتری را جلب کند و یا معنایی را عمدا بپوشاند.

در دنیای مملو از پیام های بی شمار؛ تایپوگرافی است که باید در ابتدا توجه را جلب کند، حتی قبل از خوانده شدن، در حالی که باید ناپیدا هم باشد، به این معنی که اجازه دهد پیام به روشنی و سهولت منتقل شود.

از خصوصیات دیگر تایپوگرافی؛ تداوم، تغییرناپذیری و ماندگاری آن است.

 

دوره فوت کوزه گری قانون جذب و لاغری


یکی از پایه های ماندگاری طراحی تایپوگرافی، میزان خوانایی آن است، همچنین فرم و انرژی و زندگی خاصی است که به صفحه می بخشد. این اصول در مورد کارت ویزیت، تمبر پستی، فرم های اداری، کتاب، انواع بلیط، کارتون شیر و تبلیغات نیز صادق است.

حروف زندگی و اهمیت خود را دارد

آنچه را که انسان می بیند و می گوید، حروف ثبت و آشکار می سازد، و اهمیت شان به همین خاطر است. کلمات خاص، حروف خاص را می طلبد و همین طور تایپوگرافی آن باید با هوشیاری، دقت، دانش و مهارت خاص و شایسته انجام شود.

در ابتدا تایپوگرافی فقط به منظور نسخه برداری و تکثیر دست نوشته های خطاطان به وجود آمد و کارش تکثیر نسخه های متعدد از آن بود؛ بسیار سریع تر از کاری که یک خطاط می توانست انجام دهد. امروزه البته با پیدایش سیستم های اسکن و چاپ افست، تکثیر از دست نوشته به همان راحتی استفاده از حروف چینی ممکن شده است. با این حال کار تایپوگرافی همچنان تقلیدی کامل و بی نقص از دست نوشته بشر باقی مانده است. می توان گفت که تایپوگرافی عبارت است از تقلیدی از خطاطی ایده آل و بدون نقص، کاری که کمتر از عهده خطاطان امروز ساخته است و در عوض بر عهده طراحان تایپوگرافی قرار گرفته است.”

 

برگرفته از کتاب: تایپوگرافی، نوشته: فرشید مثقالی

منبع: سایت نیک جذب

 

مطالب مرتبط: 

طراحی لوگو و تایپوگرافی

 

تایپوگرافی نیک جذب
تایپوگرافی نیک جذب

 

کلمات کلیدی: عشقآرامش, خوشبختی, راز, سخن, مقاله, مدیتیشن, هیپنوتیزم, لاغری,کتابنیک جذب, جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code