آسانترین راه

خلاصه کتاب آسانترین راه

نویسنده: مابل کتز

بر اساس هنر باستانی Ho’oponopono که از فرهنگ هاوایی به ما رسیده است، یاد می گیریم که زندگی آسان است، ما آن را دشوار می کنیم اما می توانیم یاد بگیریم که چگونه از این اوضاع بیرون بیاییم.

در این کتاب ابزارهای ساده برای اجرای هو او پونو پونو معرفی می شوند. بخشی از آسانترین راه را می خوانیم:

همه ی ما، از رفتگری که خیابان را جاروب میکند گرفته تا رئیس یک کشور، میترسیم. ترسها سلسله مراتب ندارند. فقط تفاوت در این است که برخی افراد آنها را حس میکنند و جرات به خرج میدهند تا از درون آنها بگذرند. باید شجاع بود تا متوجه این تغییرات شد. اگر ما این کار را نکنیم هیچ کس دیگری برایمان انجام نخواهد داد. ترس فرض را بر این میگذارد که اتفاق بدی خواهد افتاد و میداند که چیزهای بدی را که تصور میکنیم عملاً به وقوع خواهند پیوست. ترس همچنین میتواند کوهها را تکان دهد.
یک بار در جایی خواندم که میزان دستیابی به موفقیت در زندگی نه با آنچه که انجام داده ایم بلکه با موانعی که با آنها روبرو شده ایم سنجیده میگردد.

هر گاه احساس کنیم که افسرده یا غمگین هستیم بهترین کاری که میتوانیم بکنیم این است که به همه ی چیزهای خوبی که در زندگی داریم و میتوانیم به خاطر آنها شکرگزار باشیم بیندیشیم. با این کار انرژی خود را به سرعت تغییر میدهیم. وضعیت خود را هم ارتقا میبخشیم و فراتر از مشکل قرار میگیریم. گاهی اوقات نمی‌فهمیم که چه چیزهایی داریم چون بر آنچه که “فکر میکنیم” کم است تمرکز مینماییم. ولی در واقع همه چیز و از
جمله عشق را داریم. فقط باید به خودمان اجازه ی دریافت آن را بدهیم تا بتوانیم آن را تجربه نماییم.
رمز شاد زیستن در نگاه به بیرون یا در جستجوی چیزهای بیشتر بودن نیست. بلکه در افزایش توانایی عشق ورزیدن و لذت بردن است.
بسیاری اوقات شادمانی در همین نزدیکی‌ها و در جایی است که جرات نمی‌کنیم به آن نگاهی بیندازیم.


دکتر هولن : تنها چیزی که خدا از ما میخواهد این است که مراقب خودمان باشیم و بگوییم “متاسفم”

قانون دنیا این است که وقتی بخواهیم دریافت میکنیم. دنیا باید جواب دهد. لذا باید خواست و اجازه هم داد. یکی از راههای خواستن استفاده از ابزارهای هو او پونو پونو یا پاکسازی میباشد. ولی نباید به نتایج وابسته باشیم. این امر از طریق اعتماد به این که چیزی که برای همه ی ما درست و کامل است خواهد آمد حاصل میگردد.

همین قدر کافی است که به یاد داشته باشیم که مشکلات در واقع مشکلات نیستند. بلکه شیوه واکنشی که نسبت به آنها از خود نشان میدهیم مشکل است. نظرات و قضاوتهایی که در مورد مشکل داریم مشکل واقعی هستند. درکی که از مشکل داریم مشکل است.

میتوانیم بین رنج یا شادی، ناخوشی یا سلامتی و ترس یا عشق انتخاب کنیم. هر تصمیمی هم که بگیریم خوب است. چون انتخاب خودمان است.

منبع: نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + نوزده =