پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

دید کلی :
پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست ؟ شامل 41 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید


پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست ؟

پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست ؟ شامل 41 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست ؟

مراقبه شاید در ابتدا سخت و بی‌فایده به نظر برسد، اما با شروع آن و مشاهده‌ی اثرات مثبتی که بر ذهن و جسم دارد به انجام آن ترغیب می‌شوید. برای شروع می‌توانید از روزی دو دقیقه شروع کنید. همین مقدار کم، به مرور زمان به یک عادت دائمی و پایدار تبدیل می‌شود. شاید دو دقیقه مراقبه تأثیر قابل توجهی نداشته باشد، اما این کار را به یک عادت روزانه تبدیل می‌کند.

اما مراقبه چطور باعث آرامش جسمی و روحی ما می‌شود؟ این عادت چطور می‌تواند بر ذهن و مغز ما تأثیرگذار باشد؟ ابتدا باید به یک سؤال اصلی و مهم پاسخ دهیم:

مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

روش‌های متفاوتی برای مراقبه وجود دارد. دو شیوه از انجام مراقبه که معمولا مورد توجه تحقیقات علمی قرار می‌گیرد؛ یکی توجه متمرکز یا مدیتیشن تمرکزی و دیگری مراقبه‌ ی نظارت باز است.

مراقبه ی تمرکزی زمانی است که شما روی یک چیز خاص تمرکز می‌کنید، مثلا روی نفس کشیدن، یکی از احساسات درونی‌تان یا حتی یک شی بیرونی.

نکته‌ی اصلی در این نوع مراقبه این است که شما باید کاملا روی یک چیز تمرکز داشته باشید و اگر توجه‌تان منحرف شد، دوباره تمرکز کنید.

در نوع دوم مراقبه یعنی مراقبه ی نظارت باز، شما بر تمام چیزهایی تمرکز می‌کنید که اطراف شما اتفاق می‌افتد. در واقع بدون اینکه به چیزی واکنش نشان بدهید، فقط ملاحظه و نظارت می‌کنید.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

مدیتیشن یا مراقبه چیست ؟

در هنگام مراقبه، چه اتفاقی در مغز می‌افتد؟

اما این اتفاق چطور در مغز روی می‌دهد؟

مراقبه چطور بر ما تأثیر می‌گذارد؟

شروع مراقبه

چهار نوع اصلی مراقبه

اثرات مثبت مراقبه

روش‌هایی برای انجام مراقبه در محیط کار


عنوان : مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

فرمت : پاورپوینت

حجم : 2.37 مگابایت

تعداد صفحات : 41

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

پرداخت آنلاین و دانلود پاورپوینت مدیتیشن و مراقبه چیست؟

کلمات کلیدی: فکر, آموزش, هیپنوتیزم, مدیتیشن, متافیزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 7 =