4 مرحله‌ی کار با قانون جذب

4 مرحلهی کار با قانون جذب

راهنمای کامل قانون جذب-بخش دوم

راهنمای کامل قانون جذب

در حال حاضر، شما درک کردید قانون جذب چگونه کار می کند و چگونه می توانید از آن در زندگی خود استفاده کنید. پس حالا وقت شروع تمرین تکنیک ها است. در این بخش،از فرایندی 4 مرحله ای برای تبدیل رویاهای خود به واقعیت آگاهی خواهید یافت. در هر مرحله، اهمیت آن و چگونگی حصول اطمینان از این که شما آن را درست انجام می دهید توضیح خواهیم داد.

قبل از اینکه شروع کنید:

امکان جذب با قانون جذب فقط با تخیل شما محدود می شود. بصورت ذهنی شروع کنید. مهم است که وقت خود را صرف فکر کردن در مورد این روند کنید: جایگاه فعلی شما در زندگی، و جایی که می خواهید به آن برسید را در نظر بگیرید.

پایه قانون جذب این است که باور کنیم واقعا کار می کند. ابتدا تکنیک های مربوط به چیزهای کوچک را امتحان کنید. برای اینکه این احساس را در خود ایجاد کنید که قانون جذب می تواند روی زندگی شما اثر بگذارد ابتدا چیزی کوچک و جزئی که احتمالا ممکن است را انتخاب کنید.  اگر شک دارید، آن را با چیزی ساده تر تست کنید – این اولین قدم برای تسلط بر قانون جذب است! چیزهای کوچک می توانند شامل: نقاط پارکینگ، پیدا کردن تصادفی پول، شنیدن خاطره یک دوست قدیمی از زبان دیگران، باشند. اینها برای شروع بسیار عالی هستند چون باور آنها راحت است. پس از نتیجه گرفتن، اعتقاد شما به قانون جذب بیشتر خواهد شد و می توانید به چیزی بزرگتر فکر کنید. بیایید از فرایند 4 مرحله ای استفاده کنیم تا رویاهای شما را از خیال به واقعیت تبدیل کنیم.

مرحله 1: تصمیم خود را بگیرید

تصمیم گیری در مورد آنچه می‌خواهید اولین و مهم ترین گام در قانون جذب است. شما نیاز به دیدی کلی از میل خود دارید. اینکه آیا شما مایل به جذب چیزی جزئی هستید، یا به دنبال تعمیراتی عظیم در زندگی خود هستید. در مورد آنچه واقعا می‌خواهید فکر کنید.

وقتی این چیز جدید را در زندگی خود تصور می‌کنید، آن را به طور کامل و با هر  پنج حس خودتان تصور کنید.  بعد از این که این چیز جدید را به صورت واضح مجسم کردید؛  به مراقبه‌ای آرام بپردازید. این چیز می‌تواند یک هدف ساده مثل پیدا کردن اسکناس 10 هزار تومانی یا یک هدف اساسی مانند یافتن عشق واقعی در خیابان باشد. این هدف جدید را با هر بخشی از وجود خود احساس کنید.

تصور کنید که این چیز جدید ظاهر  شده است و همانطور به نظر می‌رسد که می‌خواستید،

فکر کنید هنگامی که این چیز جدید در زندگی شما ظاهر شود  چه احساسی دارید؟

 دلتنگ می‌شود؟

احساس آرامش می‌کنید؟

احساس رضایت و شادی می‌کنید؟

احساس انرژی می‌کنید؟

آن چیز را در ذهن خود واقعی تصور کنید. فقط روی دریافت این چیز جدید تمرکز نکنید، به زندگی خود بعد از دریافت هم فکر کنید. تصور کنید که چگونه جهان شما را تغییر خواهد داد.

گام اول مهم است، زیرا ذهن و بدن خود را آماده می‌کنید تا آنچه را که می‌خواهید دریافت کنید. مغز ما تفاوت بین واقعیت و تخیل را نمی‌داند. هنگامی که شما به طور کاملا تخیلی، چیزی را احساس می‌کنید، مغز شما بدن‌تان را به حرکت می‌اندازد. ماهیچه‌ها، جریان خون، قلب، ریه ها و هر بخش از بدن‌تان را در آنچه که تصور می‌کنید درگیر می‌کند. انجام تمرین تخیل، شما را با خواسته‌های خود هماهنگ می‌کند. جسم و روحتان را برای دریافت هر آنچه که در تلاش برای جذب آن هستید، آماده می‌کند. ممکن است ساده به نظر برسد، اما گام اول راهکاری برای روشن کردن انرژی قانون جذب است.

مرحله 2تمرین عشق بی قید و شرط به خود

اگر اعتقاد دارید لیاقت آنچه را می‌خواهید ندارید؛ نمی‌توانید دریافتش کنید. این ترس‌ها و شکاف‌های عمیق و ناخودآگاه پیام‌هایی را با صدای بلند و واضح ارسال می‌کنند و با بخش دیگر وجودتان که احساس سزاواری می‌کند به رقابت می‌پردازند و مانع رسیدن شما به خواسته‌هایتان می‌شوند.

یک سیگنال رادیویی را در نظر بگیرید.  ایستگاه‌هایی بین ایستگاه های دیگر برای سیگنال مبارزه می‌کنند. اکثر مردم با این تجربه آشنا هستند. این دو ایستگاه رقابت می‌کنند و گاهی اوقات یک آهنگ را می‌شنوید و سپس قسمت‌هایی از آهنگ‌های مختلف پخش می‌شوند. کم کم متوجه خواهید شد که هیچ ایستگاهی کاملا واضح و روشن نیست. به همین ترتیب، هنگامی که شما شک و ترس را تجربه می‌کنید، افکار و احساسات شما روی موج منفی قرار می گیرد. متاسفانه وقتی باور دارید شایسته‌ی چیزی نیستید؛ آزاد شدن از احساسات منفی و تردید‌ها کار دشواری است.

البته غریزه‌ی شما ممکن است سعی کند با گفتن عباراتی مانند “نگران نباش” و… با افکار منفی مقابله کند اما متاسفانه چنین روش هایی بی اثر هستند و به سادگی کار نمی‌کنند و برعکس افکار منفی را تقویت هم می‌کنند. تنها روش موثر برای مبارزه با ترس و تردید این است که از آنها آگاهی یابیم، آنها را اذعان کنیم و با عشق و محبت با آنها روبرو شویم.

شما این احساسات را به خاطر دلیل خاصی تجربه می‌کنید. چیزی که کسی به شما گفت، یا نتیجه کاری که انجام دادید، باعث شد که احساس غیر قابل قبول بودن داشته باشید. این دلیل دردناک باعث ایجاد احساس ترس و تردید در شما شده است.

این مرحله مهم است چون سیگنال‌های رقابتی می‌توانند بسیار قوی باشند و مانع رسیدن شما به خواسته‌تان شوند. سیگنال منفی را از بین ببرید یا جهت  افکار منفی را تغییر دهید. آنچنان عشق و محبتی را نثار خود کنید که به کودکی کوچک و تنها نثار می‌کنید. خودتان را همانگونه که هستید دوست بدارید. هنگامی که شما خودتان را دوست داشته باشید، فرصتی را برای پذیرفتن بزرگترین خواسته‌های خود بدست می‌آورید و تنها به چیزهایی که برای شما مناسب‌تر هستند، علاقه نشان خواهید داد.

مرحله 3- شکرگزاری و بازکردن آغوش به روی فرصت

رسیدگی به ترس و شک و تردید شما مهم است، اما پس از تأییدیه کوتاه، ترس و تردید را با قدردانی جایگزین کنید. این احساسات جدید و مثبت، چشم انداز و انتظارات شما را تغییر می‌دهد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که چیزهای بیشتری در افق دیدتان ظاهر شود.

شاید شما کارهایی که قانون جذب در گذشته برایتان انجام داده است را نمی‌بینید. شما می‌توانید امیدوار باشید و آرزو کنید و تمام روز را فقط به تجسم کردن بپردازید اما در بعضی موارد، باید عقب نشینی کنید. بیایید مقایسه کنیم.

ابتدا به چیزهای بد زندگی خود در حال حاضر فکر کنید. آیا می‌توانید ارتباطات خود را با ترس، تردیدها و الگوهای قدیمی که باعث شده این چیزها را در زندگی خود مشاهده کنید ببینید؟

به جای احساس گناه یا شرمساری روی بخشی از خود که باعث این اتفاقات شد تمرکز کنید تا آن را درک کنید. تشخیص اینکه چطور ترس در زندگی شما آشکار شده است، بدین معنا نیست که چیزهای بد در زندگی شما، تقصیر شماست. این به سادگی نشان می‌دهد که قانون جذب به سیگنال فرستاده شده شما پاسخ داده است. بدون نیاز به احساس شرمندگی یا حتی احساس مسئولیت فقط تصدیق می‌کنید که این سیستم کار می‌کند و آگاهی جدید شما راهنمایی‌تان می‌کند.

بعد، به همه‌ی چیزهای بزرگ در زندگی خود فکر کنید. بر روی چگونگی امیدواری، رویاها و جاه طلبی های خود تمرکز کنید. ذهن خود را با افکار مثبت تقویت کنید چون وقتی باور کند چیزی می‌تواند رخ دهد، آن را انجام می‌دهد.

این بار هم بدون تجربه‌ی احساس غرور یا افتخار فقط روی درک و دیدن اینکه قانون جذب چگونه در حال حاضر، بخشی از زندگی شما شده تمرکز کنید. این قانون همیشه وجود داشته است اما در حال حاضر شما به آن آگاه هستید.

مرحله 3 مهم است به دلیل ارتباطات، آگاهی و قدردانی. بررسی هرچیز کوچکی در زندگی شما و ردیابی آن تا یک فکر یا احساس، وقت گیر است و مفید هم  نیست. در عوض اتصال ذهن شما به جایی که در حال حاضر در آن هستید مهم است.

وقتی متوجه شدید که قانون جذب بدون آگاهی شما کار می‌کند، این امر درک شما را تقویت می‌کند و تایید می‌کنید که قانون جذب یک قانون جهانی است. حالا  می‌توانید با قانون کار کنید و خود را با آن هماهنگ سازید.

در نهایت، به خاطر اینکه قانون جذب در حال حاضر به خوبی در زندگی شما کار می‌کند فهرست سپاسگزاری تهیه کنید. فهرستی از همه‌ی چیزهای عالی و امیدوارکننده در زندگی خود بنویسید و قدردانی خود را برای این چیزها ابراز کنید. ابراز قدردانی، کلید تنظیم خود برای دریافت چیزهای بیشتر و بهتر است.

مرحله 4- تجربه واقعی خواسته های شما

اکنون، زمان به وقوع پیوستن خواسته های شماست. شما آنچه را که می‌خواستید تصور کردید، شک و تردید خود را از بین بردید و متوجه شدید که قانون جذب قبلا هم برای شما کار کرده است. حالا وقت آن است که تخیل را زندگی کنید.

این تمرین مانند تمرینات ورزشی است، پس از افکار بازدارنده اجتناب کنید تا این تمرین واقعا موثر واقع شود. در عوض به صورت ذهنی خواسته خود را تجسم کنید و تا آنجا که ممکن است با چیزی که می‌خواهید زندگی کنید. شاید احمقانه یا عجیب به نظر برسد، اما در یک لحظه، توضیح خواهیم داد که چرا انقدر مهم است.

اگر شما این تکنیک‌ها را با چیزهای ساده‌ای تمرین کردید، وقت آن رسیده که انتظار نتایج را داشته باشید. اگر از قانون جذب استفاده می‌کنید تا جای پارک بزرگی پیدا کنید، با نیتی واضح و انتظار پیدا کردن جای دلخواه در ماشین خود قرار بگیرید و به سمت آن پارکینگ رانندگی کنید و خواسته ی خود را با صدای بلند اعلام کنید:  “من به وضوح پارکینگ را می‌بینم. بهترین جا برای پارک ماشینم وجود دارد.”  ما کاملا آگاه هستیم که این به نظر واقعا احمقانه می‌آید، اما این کار گامی مهم است.

اگر تمرین را روی هدف بزرگتری انجام می‌دهید، ممکن است به کمی حیله و تزویر نیاز داشته باشید. از تخیل خود استفاده کنید. اگر سعی می‌کنید وزن کم کنید، بیرون بروید و لباسی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه‌ی مورد نظر شما باشد. اگر می‌خواهید یک ماشین جدید بخرید به نمایندگی یا نمایشگاه ماشین بروید. اگر به دنبال آزادی مالی کامل هستید، شروع به برنامه ریزی کنید که با تمام وقت آزاد و پول‌تان چه کاری انجام می‌دهید.

مرحله چهارم به دو دلیل مهم است. اول اینکه شما را با خواسته‌تان مقایسه می‌کند. کل مفهوم قانون جذب این است که چیزهای مشابه همدیگر را جذب می‌کنند. وقتی یه گونه‌ای عمل می‌کنید که انگار از قبل خواسته‌تان را بدست آورده‌اید؛ پیامی عظیم، بلند و واضح به کائنات می دهید که یعنی برای جذب خواسته‌ی خود کاملا جدی هستید. اقدامات بلندتر از کلمات صحبت می کنند، درست است؟

همچنین این مرحله مهم است چون اجازه می دهد تا چیزی را که تمایل به جذبش دارید احساس کنید و از آن لذت ببرید و این کار، اعتقاد شما و تصویری را که در مرحله اول روی آن کار کرده‌اید تقویت می‌کند. با شادی و شور و شوق این مرحله را انجام دهید.

حالا چی؟

احتمالا پس از به پایان رساندن چهار مرحله می‌پرسید: حالا چی؟ قطعه نهایی پازل قانون جذب، پایداری است. هیچ فرمولی برای محاسبه زمان آشکار شدن خواسته‌تان وجود ندارد.  هر یک از ما موانع فردی خود را داریم که باید بر آن غلبه کنیم و این کار زمان می‌برد.

بعضی از مردم بلافاصله آنچه را می‌خواهند می‌بینند؛ در حالی که دیگران به زمان بیشتری نیاز دارند. راه حل اصلی در اینجا صبر و استقامت است. به محض اینکه احساس تردید یا ترس کردید به مرحله 2 بر‌گردید. اگر هدف‌تان وضوحش را از دست داده به مرحله 1 بازگردید. اگر اعتقاد شما به قانون جذب کاهش یافته است به مرحله 3 بروید. اگر احساس ناکامی و شکست می‌کنید، مرحله 4 را هر روز تکرار کنید تا خواسته‌تان به واقعیت تبدیل شود! تمرین تشکر و قدردانی را هر روز انجام دهید، مثبت فکر کنید و تمام کارهایی را که انجام دادید و ثابت ‌می‌کند قانون جذب برای شما مناسب است یادآوری کنید. هر روز برای بررسی تجربیات و انجام تمرینات وقت بگذارید و ذهن و بدن خود را برای دریافت این هدیه‌ی باورنکردنی آماده کنید.

قانون جذب قانونی جهانی است که با قصد و بی‌قصد کار می‌کند. اگر  فقط به این خاطر که صدای شک و تردید بلندتر از صدای خواسته های شماست به آنها بپردازید، احتمالا در حق خود کوتاهی کردید.

ما این را قبلا گفته‌ایم، اما ارزش تکرار دارد: قانون جذب یک قانون جهانی است که با اجازه‌ی شما یا بدون آن کار می‌کند. آگاهی شما از آن و درک اینکه چگونه می‌تواند در زندگی شما موثر واقع شود، کمک می‌کند تا بیشتر چیزهایی را که می‌خواهید جذب کنید. البته استفاده‌ی مناسب از ذهن و ارسال سیگنال‌های مناسب، دشوار است. برای همین ما لیستی از تمرینات قانون جذب برای کمک به شما ارائه کرده‌ایم. هر کدام از تمرینات را که می‌خواهید یا همه‌ی آنها را انجام دهید. حداقل یک بار هر تمرین را امتحان کنید. این تمرینات برای کمک به شماست تا با هرچالشی که هنگام کار با قانون جذب با آن مواجه می‌شوید، مقابله کنید.

راهنمای کامل قانون جذب-بخش اول

راهنمای کامل قانون جذب-بخش دوم

سوالات متداول در مورد قانون جذب

تمرینات قانون جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =