پاکسازی یا هو اوپونو پونو
خلاصه کتاب مقاله

هو اوپونو پونو؛ محدودیت صفر


هو اوپونو پونو؛ محدودیت صفر

روش پنهان بومیان هاوایی در دستیابی به ثروت، سلامتی، آرامش و بسیاری امور دیگر

محدودیت صفر درباره بازگشت به حالت صفر، یعنی جایی که هیچ چیز وجود ندارد ولی همه چیز امکان پذیر است، می باشد. در حالت صفر هیچ فکر، کلمه، آرزو، خاطره، برنامه، باور یا چیز دیگری نیست، فقط هیچ. اگر خود اولین­ تان باشید (در وضعیت صفر قرار بگیرید) کسی نمی‌تواند چیز عالی، کامل، تمام عیار و درستی را از شما منع کند. اگر خود اولین ­تان باشید به طور خودکار کمال را در افکار، کلمات، رفتار و اعمال الوهیت تجربه خواهید نمود. ولی اگر به افکار مسموم ­تان اولویت بدهید آنگاه عیب و نقص را به طور خودکار در قالب بیماری، سردرگمی، نفرت، افسردگی، پیش داوری و فقر تجربه خواهید کرد. دکتر ایهالیاکالا هولن‌

ما انسانها از مقاومت همیشگی، پیوسته و لحظه به لحظه در برابر زندگی بی خبریم. این مقاومت همواره و پیوسته ما را از شناخت خود و همین طور از آزادی، شهود و بالاتر از همه از خدا دور نگه می­دارد. به طور خلاصه ما مردمان دور نگه داشته شده ای هستیم که بی هدف در صحرای ذهن خود می گردیم. نمی­توانیم به گفته‌ی عیسی مسیح که می­گوید: مقاومت نکن؛ اهمیتی بدهیم. از گفته دیگرش یعنی آرامش از من آغاز می‌شود نیز نا آگاهیم. مقاومت همواره ما را در حالتی از اضطراب و فقر معنوی، ذهنی، جسمی، مالی و مادی نگه می­دارد. ولی بر خلاف شکسپیر ما نمی­دانیم که پیوسته در حال مقاومت در مقابل جریان هستیم. به ازای هر ذره اطلاعاتی که خودآگاهانه تجربه می‌کنیم حداقل یک میلیون ذره اطلاعات ناخودآگاهانه وجود دارند؛ و آن یک ذره هم برای رستگاری ما بی‌فایده است.

هو اوپونو پونوی امروزی فرایندی از توبه، بخشایش و تحول است و در آن از عشق الهی درخواست می‌شود که انرژی‌های سمی را با وجود خودش خنثی کند. عشق این کار را با جریان یافتن در ذهن انجام می‌دهد و آغاز آن از ذهن روحانی یا همان خود برتر است. سپس این جریان به‌سوی ذهن منطقی و خودآگاه ادامه پیدا می‌کند و آن را نیز از انرژی‌های تفکر رها می‌سازد. نهایتاً به ذهن احساسی یا همان ناخودآگاه می­رسد، افکار را از احساسات سمی پاک و آن‌ها را از خودش آکنده می‌نماید. دکتر ایهالیاکالا هولن

شناخت خود از طریق هو اوپونو پونو نوعی فرایند حل مساله به کمک توبه، بخشایش و تحول است و هر کسی می‌تواند آن را روی خودش به کار گیرد. در این فرایند از خدا درخواست می‌شود که خاطرات غلطی را که در ناخودآگاه وجود دارند به صفر یا هیچ تبدیل نماید. لذا مسئولیت انجام کار با خودتان است. خاطرات غلطی که در ناخودآگاه وجود دارند مشکلات شما، اعم از اضافه‌وزن یا فرزند یا هر چیز دیگری را بازپخش می­نمایند. ذهن خودآگاه یا عقل هم هیچ سرنخی از موضوع ندارد و اصلاً نمی­داند که چه خبر است. در نتیجه هو اوپونو پونو به سراغ خداوند می­رود و همان است که می­داند که چه خاطراتی در ناخودآگاه بازپخش می‌شوند و باید به صفر تبدیل گردند.

 توقعات و قصدها هیچ اثری بر الوهیت یا خداوند ندارند. الوهیت هر کاری را در هر زمان که بخواهد و به شیوه‌ی خودش انجام می‌دهد. شما نمی‌توانید تصمیم بگیرید که نتایج بیرونی چه باشند. تکرار می­کنم که شما انتخاب می‌کنید ولی تصمیم نمی­گیرید.

هدف از زندگی بازگشت لحظه به لحظه به‌سوی عشق است. برای رسیدن به این هدف فرد باید بپذیرد که به طور 100 درصد مسئول وضعیت کنونی زندگی خود می‌باشد. باید به این نتیجه برسد که افکار او هستند که در هر لحظه زندگی او را به این شکلی که هست می­سازند. مشکل نه از افراد، مکانها یا موقعیتها، بلکه از فکر آن‌ها ناشی می‌گردد.

من مخلوق «من هستم» می­باشم پس همچون هر کسی و هر چیزی کاملم. آنچه کامل نیست خاطراتی است که واکنش می‌کنند و خود را به‌صورت داوری، نفرت، خشم، آزردگی و مزخرفات دیگری که در روح وجود دارند و فقط خدا از آن‌ها خبر دارد نشان می­دهند. اغلب مردم اصلاً نمی­دانند که مسئولیت به چه معنی است. دائماً در حال سرزنش دیگران هستند. وقتی بزرگتر و آگاهتر می‌شوند می­فهمند که مسئول گفتار و رفتار خود هستند. ولی پس‌ازآن و بعد از کسب آگاهی بیشتر تازه می‌بینید که مسئول گفتار و رفتار همگان هستند چون آن‌ها در تجربه‌ی زندگی­شان اتفاق افتاده اند. اگر شما واقعیت زندگی خود را می­سازید پس تمامی آنچه را که می‌بینید و از جمله آن بخشهایی را که از آن‌ها خوشتان نمی­آید خودتان ساخته اید.

بدیهی است که اگر از همه‌ی اموری که در حال وقوع‌اند آگاه نباشید نمی‌توانید آن‌ها را کنترل نمایید. این فقط هوای نفس است که باعث می‌شود فکر کنید که می‌توانید دنیا را به میل خود بسازید. ازآنجایی‌که نفس قادر نیست بخش عمده‌ای از وقایع کنونی دنیا را ببیند اگر به آن اجازه دهید که برایتان تصمیم بگیرد کار عاقلانه‌ای نکرده‌اید. می‌توانید انتخاب و نه کنترل نمایید. می­توانید ذهن خودآگاه­تان را برای گزینش تجربیاتی که ترجیح می‌دهید به‌کارگیرید ولی بعد باید از این‌که آیا، چگونه و چه وقت آن‌ها به وقوع می‌پیوندند دست‌بردارید. کلید موفقیت تسلیم شدن است.

چگونه خودتان یا هر کس دیگری را شفا دهید و سلامت، ثروت و شادکامی را کشف نمایید

در اینجا دو شیوه‌ی اثبات‌شده‌ی هو اوپونو پونو برای شفای خودتان یا هر کس دیگر ارائه می‌گردد. به یاد داشته باشید که هر چه که در دیگران می‌بینید در خود شما هم هست و لذا تمامی شفابخشی‌ها درواقع شفای خودتان می‌باشد. هیچ کس دیگری به جز شما وظیفه‌ی انجام این فرایند را ندارد. تمامی دنیا هم در اختیار شما است.

در ابتدا دعایی از مورنا ذکر می‌شود که باعث شفای صدها یا هزارها تن گردیده است. دعایی ساده و درعین حال قدرتمندی است:

ای خالق الهی،  اگر من یا خانواده‌ام، بستگانم یا نیاکانم از ابتدای خلقت تاکنون تو، یا آفریدگانت را با افکار، کلمات، کردار و اعمال خود رنجانده‌ایم طلب بخشش می‌کنیم … بگذار با این کار همه‌ی خاطرات منفی، موانع، انرژی‌ها و ارتعاشات؛ پاک، خالص، رها و بریده شوند و این انرژی‌های ناخواسته به نور خالص مبدل گردند و این‌طور خواهد شد.

شیوه‌ی موردعلاقه‌ی دکتر هولن‌ این است که پس از دعای مزبور بگویید «متاسفم» و «لطفاً مرا ببخش». این را به این قصد می­گویید که قبول دارید چیزی بدون این‌که بدانید آن چیز چیست وارد سامانه‌ی جسم یا ذهن شما گردیده است. اصلاً نمی‌دانید که ورود آن چگونه بوده است. نیازی هم نیست که بدانید. اگر اضافه‌وزن دارید صرفاً بدین معنی است که برنامه‌ای را که شمارا این‌گونه ساخته است گرفته‌اید. با ذکر «متاسفم» به الوهیت میگویید که از عمق وجودتان به خاطر هرچه که باعث این امر شده است طلب بخشش می­کنید. دقت داشته باشید که از الوهیت نمی‌خواهید که شمارا ببخشد بلکه از او می‌خواهید که شمارا یاری دهد تا خودتان را ببخشید. پس‌ازآن، «متشکرم» و «دوستت دارم» را ذکر می‌کنید. وقتی می­گویید «متشکرم» قدردانی خود را ابراز داشته‌اید و ایمان خود را به این‌که مساله به بهترین نحو برای همگان حل می‌شود نشان داده‌اید. ذکر «دوستت دارم» انرژی‌ گیر افتاده در درون شما را متحول و جاری می‌سازد و شما را مجدداً به الوهیت پیوند می‌دهد. ازآنجایی‌که وضعیت صفر همان عشق ناب است و هیچ محدودیتی ندارد شما با بیان عشق خود شروع به حرکت به‌سوی آن وضعیت نموده‌اید.

آنچه بعدازآن اتفاق می­افتد بستگی به الوهیت دارد. شاید به شما الهام شود که کار خاصی را انجام دهید. آن کار را، هر چه که هست، بکنید. اگر راجع به آن عمل مطمئن نیستید همان روش شفابخشی را بر روی این سردرگمی خود به‌کارگیرید. هرگاه به قطعیت رسیدید می­دانید که چه‌کار باید بکنید. این شیوه‌ی ساده ‌شده‌ی هو اوپونو پونوی امروزی برای شفابخشی است.

برای اینکه کار خاطرات یک‌بار و برای همیشه پایان یابد، باید آن‌ها را یک‌بار و برای همیشه تا حد نابودی پاکسازی کرد.

ذهن خودآگاه یک  انتخاب دارد: می‌تواند پاکسازی دائمی را آغاز نماید یا اینکه به خاطرات اجازه دهد که مشکلات را دائماً بازپخش کنند.

منبع: کتاب هواوپونو پونو؛ نویسنده: جو ویتالی؛ مترجم: فرهاد فروغمند

مطلب بالا و کتابهای دیگری که در مورد هو اوپونو پونو خواندم مرا به این فکر انداخت: خواندن فاتحه برای رفتگان به نوعی تاثیر مثبت روی زندگی خودمان دارد. چون وقتی خدا آنها را ببخشد و بیامرزد نتایج اعمال گذشتگان روی زندگی ما سایه نمی اندازد و به جای آن در پرتوی عشق الهی قرار می گیریم. پس از این به بعد هر روز یک فاتحه را نثار روح همه مردگان کنیم تا خاطره های گذشته که به شکل شرایط نامساعد در جهان می بینیم به رحمت خداوند پاک شوند و عشق الهی جایگزین همه آنها شود. با هو اوپونو پونو می توانیم بازپخش خاطرات را متوقف کنیم.

31 پاسخ به “هو اوپونو پونو؛ محدودیت صفر

 1. سلام وقت بخير
  كتاب محدوديت صفر و خوندم و بسيار زياد لذت بردم.اصلا نميدونستم كتابي با اين محتوا و به اين اسم وجود داره چون يه نفر توو خواب بهم اسم كتاب و گفت از خوندنش حس فوق العاده اي دارم و مرتب دارم ذكر هاي پاكسازي و توو ذهنم تكرار ميكنم و منتظر معجزه ها هستم.

 2. سلام دوست عزیز سپاس از مطالب بسیار گرانقدرتون بنده ۳ ماهه مدام پاکسازی میکنم شب و روز در حال گفتن اذکار هستم چنان آرامشی رسیدم که قابل توصیف نیست

 3. با سلام و تشکر از شما که با صبر و حوصله فراوان پاسخگو هستید. من با خواندن کتاب محدودیت صفر سوالهای متعددی برام پیش آمد که با خواندن پاسخ های شما به سوال دوستان به جوابهای کاملی رسیدم ، ممنون از شما موفق باشید.

 4. سلام دوست عزیز.درکتاب محدودیت صفر آقای وایتالی آمده که روزی هیچ خودرا در آینه دید و شما به دنیا آمدید.منظورش رو نمی فهمم.میشه لطف کنید بگید مفهومش چیه؟تشکر.

  1. سلام معنای این استعاره را نمی دانم.
   بهتره سوالات تخصصی از کسانی که خود را استاد پاکسازی می دانند پرسیده شود. موفق باشید.

 5. سلام ببخشید .در کتاب محدودیت صفر آقای جوایتالی ،گفته شده حالت صفر حالتی است که در آن هیچ فکری نیست. می خواستم بدونم که آیا حتی افکار مثبت هم در حالت صفر یا زیرو نباید باشد؟یعنی وقتی ما ۴مانترا رو می گیم تا به آرامش یا زیرو برسیم هیچ فکری حتی فکر مثبت هم نباید باقی بماند در ذهنمان؟

  1. هیچ فکری نیست یعنی به حالت بی ذهنی می‌رسید. به تعبیری میشه به جایی که هیچ چیزی وجود نداره و در اون لحظه به ارتباط عمیقتری با منبع یعنی خدا می‌رسید. ممکنه فقط یک لحظه اتفاق بیوفته (زمان مشخصی نداره یک لحظه یک دقیقه دو هفته) اما از فکر خالی میشد و فقط احساس عشق میکنید. حال خوب مطلق.
   یعنی وقتی شروع به گفتن 4 جمله میکنید اشکالی نداره فکر مثبتی در ذهنتون باشه محدوده صفر مثل جرقه است اگه بهش برسیم خود ذهن از فکر خالی میشه و حس آرامش و عشق بوجود میاره.
   موفق باشید.

   1. واقعا ممنون که پاسخ میدید.بعضی از کسانی که خودشون رو استاد پاکسازی معرفی می کنن برای پاسخگویی به سوالات علاقه مندان پول می گیرن.سپاس که با حوصله جواب دادید.سه هفته اس که پاکسازی رو دارم انجام میرم.برون ریزی هم دارم.همش ذهنم می خواد تحلیل کنه.خیلی سوال برام پیش میاد.فکر کنم ایناهمش از عوارض برون ریزیه.

    1. خواهش میکنم. امیدوارم پاسخها مفید باشند. احتمالا دوست دارید همه چیز رو از نظر منطقی بررسی کنید برای همین ذهنتون سرگرم تحلیل شده. اما بعضی چیزها با منطق ما جور در نمیان مهم اینه که تاثیرگذاری مثبت داشته باشن. گاهی اوقات مسائل رو ساده تر بگیرید.

     1. بله دقیقا همینطوره که فرمودید.اگه کانال یا پیجی سراغ دارید که معتبره و آموزش هواوپونوپونو رو انجام میده خوشحال میشم معرفی کنید.سپاس

     2. در گوگل جستجو کنید سمینار جو ویتالی در مورد هو او پونو پونو
      یا کتاب‌های جو ویتالی.

      در مرتبه بعد میتونم بگم محصولات پاکسازی کوانتومی آقای محمد افلاکی صاحب سایت راز 4 فصل و
      کانال تلگرامی خانوم زهرا زمانی هم خوبه

      @zamanimoshavereshoma

      لینک 👇👇👇👇
      https://t.me/darmasiremovafaghiatt

 6. بسیار ممنون از وقت و توجه ای که گذاشتید دوست عزیز.می تونم بپرسم خودتون چقدر از پاکسازی هواوپونوپونو استفاده می کنید و آیا نتایجی ازش داشتید؟ممنون.

  1. سپاس. هروقت احساس نگرانی داشته باشم یا کسی از دوستان یا آشنایان بخوان براشون دعا کنم. پاکسازی رو انجام میدم. من برای افزایش آرامش انجام دادم و تاثیر داشت. ان شاء الله برای شما اثرات بزرگتر و مثبتتری داشته باشه. موفق باشید
   خدانگهدار

 7. سلام و عرض ادب.آیا گفتن نیایش خانم مورنا قبل از اون چهار مانترا (متأسفم لطفا منو ببخش متشکرم دوستت دارم) الزامی است؟ یا گفتن همان چهار مانترا کافیه؟سپاس

   1. ببخشید منظورتون از حس خوب چیه؟ هواوپونوپونو واسه این انجام میشه که ما حس و حالمون خوب بشه.اگه حس و حالمون خوب باشه که نیازی به پاکسازی نداریم؟

    1. سلام دوست عزیز. یعنی وقت تکرار اون جملات ایمان داشته باشید که موثر هستن. (با لحنی حاکی از ایمان گفته بشه)
     نکته: در طول روز وقتهایی هست که حالمون بهتره در اون لحظات انجام پاکسازی و یا گفتن جملات تاکیدی مثبت اثربخشی بالاتری پیدا میکنن.

     1. ممنون بابت توجه و پاسختون.در رابطه با دو نیایش خانم مورنا سوالی داشتم.این دو نیایش به عنوان دوتا از ابزارهای پاکسازی در هواوپونوپونو استفاده میشه درسته؟و اگه نخوایم از این دو نیایش استفاده کنیم مشکلی نداره؟چون در کتاب محدودیت صفر گفته شده که این دو نیایش مورد علاقه ی دکتر هیولن بوده و ۴مانترا رو بعد از این نیایش ها استفاده می کرده.به خاطر همین همش فکر می کنم شاید ۴مانترا ها به تنهایی ناقص باشه.بازم ممنون .

     2. خواهش میکنم. 4 جمله کافی هستش. مهم اینه که توجه داشته باشید دارید اون چهار جمله رو با خدا درمیون میذارید. هر نقصی باشه وقتی اسم خدا وسط میاد از بین میره. میتونید به زبون ساده هرطور که دوست دارید یک دقیقه با خدا در مورد خواستتون حرف بزنید و آخرش هم با گفتن 4 جمله، پاکسازی کنید.

 8. سلام روزتون به خیر.من وقتی اون چهار مانترا رو میگم ،همین که به لطفا منو ببخش میرسم ذهنم مقاومت می کنه ،که چرا باید طلب بخشش کنم؟ من که کاری نکردم؟حسم خراب میشه و دیگه نمی تونم ادامه بدم گفتن ذکر هارو.چی کار کنم به نظرتون؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید قبول کنیم که در قبال همه اتفاقاتی که دور و برمون میوفته مسئولیم. مسئولیت به این معنا نیست که مقصریم. مسئولیم چون داره توی زندگی ما اتفاق میوفته. چون ما اون اتفاق رو دیدیم یا متوجه اش شدیم.

   از اونجایی که ما مسئولیم پس میایم بابت هر اتفاق ناخوشایندی که توی زندگیمون هست از خدا طلب بخشش میکنیم.
   خدای مهربان لطفا مرا به خاطر همه عامل های منفی که در. وجودم هست ببخش

   عامل منفی فقط گناه و کار زشت نیست‌، باورهای محدود کننده و افکار منفی و عادتهای غلط هم عامل منفی هستند و ما با درخواست بخشش از خدا میخوایم این عوامل پاک و بی اثر بشه تا به خواسته هامون برسیم

   طبق اصل جهان هولوگرافیک یک با کل برابر است. برای همین اگه ما تغییری در خودمون ایجاد کنیم روی کل هستی تاثیر میذاره

   اگه ما برای چیزهای بدی که دیگری انجام دادن توبه کنیم کار اونو پاکسازی کردیم درواقع مثل ریش سفیدی که قرض فردی رو میده ما قرض اون شخص بد یا منفی رو به جهان هستی دادیم و بديش رو بی اثر کردیم.

   در نهایت اگه با جمله ها راحت نیستین کمی تغییرش بدین. مثلا از فعل جمع استفاده کنید
   مثلا :
   اگر توی خیابون دیدین 2 نفر دعوا کردن بگین
   اگه این دو نفر دعوا میکنن احتمالا عامل منفی درون من خودشون یا بشریت وجود داره
   که من مسئولیت پاکسازیش رو با توبه ام می پذیرم و میگم
   متاسفیم و مسئولیم
   لطفا ما رو ببخش و همه ی موانع و عوامل منفی که مانع بهتر شدن اوضاع میشن پاک و بی اثر بگردان که تو قادر مطلقی
   سپاسگزاریم و دوستت داریم

   هیچ آدابی و ترتیبی مجو
   هرچه می‌خواهد دل تنگت بگو
   _________________________
   _________________________
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک تبسم و پاکسازی کوانتومی به سایت راز چهار فصل آقای محمد افلاکی سر بزنید

   https://raze4fasl.com/%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C/

 9. ممنون مرسی عزیزم. واقعا الان بهتر درک میکنم. چه کتابایی میشه در این زمینه خوند جز محدودیت صفر؟

 10. من ادم خوبی ام. ولی خیلی برام سنگینه‌. هر چی میگم دوست دارم قلبمو احساس نمیکنم‌. حس خیلی عجیب و خیلی خوبی ندارم. چه کنم دوستان؟

  1. سلام دوست عزیز. مخاطب این چهار جمله
   متاسفم و مسئولم
   لطفا مرا ببخش
   سپاسگزارم
   دوستت دارم

   خداست.

   احساس کنید با خدا صحبت می کنید. وقتی میگین من متاسفم و مسئولم معنی آن این نیست که شما گناهکارید. به نوعی شما ریش سفیدی می کنید و از طرف بقیه از خدا طلب بخشش می کنید. این از بزرگی شماست. ریش سفید با وساطت کردن اعتبارش پیش مردم بالاتر هم میره. وقتی میگین سپاسگزارم نعمتهایی که واقعا از داشتنشون خوشحال هستید رو به خاطر بیارید و از ته دل سپاسگزاری کنید و وقتی میگین دوست دارم بدونین که خدا بیشتر شما رو دوست داره.

   هرچه این جملات رو با احساس بهتری بگین آرامش بیشتر و احساس خوب بیشتری دریافت میکنید.
   برای اینکه بیشتر نتیجه بده آخرش چند ثانیه لبخند بزنید. حتی میتونید به خودتون توی آینه نگاه کنید و لبخند بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.