مدیتیشن چیست
EFT یا ضربه تراپی

افزایش اعتماد به نفس با EFT

 

تخفیف پکیج لاغری

 

چگونه اعتماد به نفس را با EFT افزایش دهیم؟

ابتدا برای آشنایی با EFT و نکات مهم آن فایل صوتی زیر را گوش دهید. سپس ادامه مطلب را بخوانید.

اول یه نفس عمیق بکش و تعیین کن به کمبود اعتماد به نفست از 0 تا 10 چه نمره ای میدی؟ صفر یعنی، اعتماد به نفس کامل و 10 یعنی پایین ترین حد اعتماد به نفس.

حالا به آرامی با انگشتان دست راست به نقطه کاراته یا همان نقطه کناره دست چپ ضربه بزن و تکرار کن: با وجود اینکه اعتماد به نفسم پایینه اما خودم و این احساسم رو عمیقا و کاملا می پذیرم و تایید می کنم. با وجود اینکه اعتماد به نفسِ پایینم مانع موفقیتم شده و همیشه منو رنج داده اما این احساسم رو می پذیرم و خودم رو دوست دارم. با وجود اینکه اعتماد به نفسِ پایینم باعث شده احساس ضعف کنم و تو هیچ کاری پیش قدم نشم، خودم و این احساسم رو عمیقا و کاملا می پذیرم. با وجود اینکه اعتماد به نفس پایینم منو به نا امیدی رسونده و مانع بروز استعدادها و خلاقیتم شده اما من خودم رو عمیقا و کاملا می پذیرم و تایید می کنم.

توجه کنید ضربه‌ها حتما با سر انگشتان زده بشه نه با ناخن، در ضمن، ضربه‌ها نباید خیلی شُل یا خیلی محکم زده بشن.  

به نقطه شروع ابرو دقیقا همونجایی که اولین تارهای ابرو در اومدن ضربه بزنید و تکرار کنید: با وجود اینکه اصلا از این وضع راضی نیستم اما خودم رو دوست دارم و تایید می کنم.

به کناره ی چشم ضربه بزنید و بگید: چون اعتماد به نفسم پایینه احساس می کنم اونقدر که باید خوب نیستم و این منو رنج میده و انرژیمو پایین میاره.

به زیر چشم ضربه بزنید و بگید: درسته که نمی تونم همه ی کارها رو عالی و بی نقص انجام بدم اما من توی کارهای زیادی خوب عمل می کنم و حتی توی بعضی هاشون عالی هستم.

به زیر بینی ضربه بزنید: من نقاط قوت زیادی دارم اما به نقاط ضعفم بیشتر توجه می کنم.

به زیر لب ضربه بزنید:  برای این کار خودمو می بخشم و تصمیم می گیرم از این به بعد بیشتر به نقاط قوت و نکات مثبت خودم و دیگران توجه کنم و با این کار انرژی خودمو بالا ببرم.

به نقطه ترقوه ضربه بزنید و بگید: من تصمیم گرفتم اعتماد به نفس بالایی داشته باشم و در انجام فعالیتهای مورد علاقم پیش قدم بشم.

به نقطه زیر بغل ضربه بزنید و بگید: من می خوام کمبود اعتماد به نفس و احساس ضعف و ترس رو دور بیندازم و زندگی مقتدرانه ای برای خودم بسازم.

به نقطه بالای سر با چهار انگشت ضربه بزنید: من توی همه چیز خوب نیستم و این اذیتم می کنه اما هیچکس کامل آفریده نشده و قرار هم نیست کامل باشه. با این وجود من از توانایی ­هام استفاده می­کنم تا در کاری که دوسش دارم خوب باشم. خوب بودن هدف بهتری از کامل بودنه چون خیلی راحت می تونم بهش برسم.

به نقطه کاراته دست ضربه بزنید:  من می­تونم توی کار مورد علاقم خوب باشم؛ در واقع همین حالا هم خیلی خوبم، چون هر روز در حال پیشرفت هستم و از این بابت خوشحالم.

به نقطه شروع ابرو ضربه بزنید: برای پیشرفت هر روزم سپاسگزارم.

به کناره چشم ضربه بزنید و بگید: با وجود اینکه اعتماد به نفس پایینی دارم و احساس می کنم این کمبود اعتماد به نفس منو از زندگی عقب انداخته …

به زیر چشم ضربه بزنید و ادامه بدید: اما خودم و این احساسم رو کاملا و عمیقا می­پذیرم و تایید می­کنم و خودمو دوست دارم.  من این احساس رو می پذیرم تا بتونم رهاش کنم.

به زیر بینی ضربه بزنید: من این احساس کمبود رو رها می کنم و می پذیرم با اقتدار زندگی کنم.

به زیر لب ضربه بزنید: من توانایی افزایش اعتماد به نفسم رو دارم.

به استخوان ترقوه ضربه بزنید: رسیدن به این توانایی برای من خیلی لذت بخشه.

به نقطه زیر بغل ضربه بزنید: من کمبود اعتماد به نفسم رو فراموش می کنم و می پذیرم اعتماد به نفسم به بالاترین حد خودش برسه.

به نقطه بالای سر ضربه بزنید: من انرژی عظیمی که با افزایش اعتماد به نفسم به جسم و جانم وارد میشه رو با آغوش باز می پذیرم و از حالا برای دریافت این انرژی سپاسگزارم.  من خودم رو دوست دارم و تایید می کنم.

حالا یک نفس عمیق بکشید و دوباره به احساس کمبود اعتماد به نفس­تان  از 0 تا 10 نمره دهید.  اگر نمره ای که در نظر گرفتید تغییر احساسی مثبتی را نشان نداد چند بار دیگر این تَپینگ را انجام دهید تا انرژی و اعتماد به نفس شما افزایش یابد. موفق و پر انرژی باشید.

نکته: نیازی نیست به ترتیب گفته شده، به نقاط ضربه بزنید.

شاید دوست داشته باشید مطالب بیشتری در مورد EFT بخوانید:

خنثی کردن باورهای منفی در مورد پول با EFT

جذب پول و ثروت با EFT

افزایش اعتماد به نفس با EFT

لاغری و کاهش وزن با EFT

منبع: نیک جذب

2 پاسخ به “افزایش اعتماد به نفس با EFT

  1. سلام
    چند تا سوال واسم پیش اومده

    هر ضربه ایی که میزنیم باید این جملات حتما گفته ؟
    اگه روی برگه اینا رو بنویسیم بعد نگاه کنیم بخونیم ضربه بزنیم هم درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.