درمان چاقی
تناسب اندام خلاصه کتاب

چرا خوردن میوه ها در هنگام صبح باعث لاغری می شود؟

میوه بخورید و لاغر شوید

بهترین دستور برای از بین بردن چربی های اضافی و لاغر شدن، در هنگام صبحانه از میوه ها، خصوصا میوه های کم قند و کم چربی استفاده نمایید. اگر می خواهید دارای اندام زیبا و متناسبی باشید، باید مدتی صبحانه خود را فقط اختصاص به میوه بدهید و تا ظهر غذای دیگری نخورید. بهترین میوه برای این رژیم، مرکبات، انواع آلو، گوجه و گلابی و میوه های تازه فصلی می باشند. وقتی شما برای مدتی صبحها فقط میوه همراه با لیمو ترش خوردید، متوجه خواهید شد که چربی‌های اضافی ذخیره شده در شکم، باسن، غبغب و غیره آب شده و کمتر شده اند و حالا با شادابی که به دست آورده اید، توانایی انجام ورزش را هم خواهید داشت.

وقتی شما در هنگام صبح میوه مخصوصا میوه های ترش می خورید، غذایی خورده اید که دارای بهترین ویتامین ها و املاح و فلزاتی هستند که در عمل ساختن و ترمیم بافتها و سلولهای مختلف بدن دخالت دارند. تنها قندها و چربی ها هستند که در بدن به صورت بافت ذخیره چربی در می آیند. چون این میوه ها قند کم دارند  و فاقد چربی هستند در طول روز برای سوخت و ساز بدن از ذخیره های بدن استفاده خواهد شد.

تمام میوه های شیرین و کم چرب برای رژیم های لاغری توصیه شده اند، زیرا مصرف چنین قندی برای افرادی که رژیم می گیرند مفید است.  میوه ها علاوه بر املاح معدنی که دارند و در سوخت و ساز بدن نقش مهمی ایفا می کنند، اعمال دیگری را بر روی دستگاه های مختلف بدن دارند و بعضا به عنوان دارو، در معالجه بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع: کتاب شما هم می توانید لاغر شوید، نویسنده: دکتر علیرضا تک زارع، نسرین تک زارع.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.