زیبایی خلقت خدا

زیبایی خلقت خدا

سلام دوستان عزیزم

شاید شما هم مثل من اعتقاد داشته باشید که آسمون هر روز به هر زبونی که بلده میگه: خدا خالق زیبایی هاست. به زبان ابرها، ستاره ها، خورشید و ماه و هرچی که ما می تونیم توی آسمون ببینیم، فریاد میزنه خدا زیباست.

آسمون و دریا
آسمون و دریا

لطفا زیبایی هارو هم ببینید و شاکر باشید. فقط به بدی ها توجه نکنید. تنظیم لنز ذهنتون دست خودتونه فقط کافیه چند لحظه چشمتونو به آسمون به طبیعت به زیبایی های خودتون و به آینه بدوزین. 

ابرهای زیبا
ابرهای زیبا

دور از طبیعت هستین؟ آسمون تیره و تاره؟ یک گلدون زیبا بخرید و هر روز بهش توجه کنید و با احساس خوب بهش رسیدگی کنید مطمئن باشید این گلدون انرژی مثبت رو وارد زندگیتون می کنه. 

امکان سفر به جاهای زیبا رو ندارین؟ نیازی به سفر نیست توی آینه به خودتون نگاه کنین، توی چشمهای خودتون دقیق بشین دنیایی از ظرافت و زیبایی رو می بینید. 

ابرهای زیبا
ابرهای زیبا
ابرهای زیبا
ابرهای زیبا

یک کاغذ بیارید و بنویسید چطور می تونید بدون خرج یک ریال زیبایی ها رو ببینید؟

من چندتا مثال میزنم:

1- اگر پارکی نزدیک خونتون هست حتما یه پیاده روی سالم توی پارک رو برنامه ریزی کنید. حواستون باشه این پیاده روی برای تمرکز روی زیبایی هاست پس تک تک درخت ها رو با یه نگاه دیگه ببینید به برگها دست بزنید نرمی و زبری اونارو احساس کنید خشکی و طراوات رو احساس کنید و بذارید انرژی خودشونو به شما انتقال بدن.

2- وقت پارک رفتن ندارید؟ اینترنت دارید؟ عبارت زیبایی خلقت رو در گوگل جستجو کنید و از تصاویر زیبا لذت ببرید.

3- اینترنت هم ندارید؟ یک بطری آب معدنی یا یک ظرف شیشه ای رو تا نصف با آب پر کنید و این ظرف رو آروم به چپ و راست حرکت بدید و شکل گرفتن آب رو ببینید و به زیبایی و زلالی آب فکر کنید. به بارونی که خدا به فضل و رحمت خودش می باره تا زمین و همه جانداران رو  زنده کنه فکر کنید و شاکر باشید.

4- پاییز توی خیابون پر از برگ خشک و رنگارنگه. چرا یه مجموعه از متفاوت ترین برگهای پاییز درست نمی کنید که هر وقت بهشون نگاه کردید یاد زیبایی خلقت بیوفتید؟ خرجش گشتن توی پیاده رو و گذاشتن برگها لای یک دفتر قدیمیه. اگه خواستین خیلی مرتب این کارو انجام بدین برگها رو بچسبونید به یه دفتر نقاشی.

5- به عزیزانتون نگاه کنید، زیبایی های روحی و جسمی اونا رو نمی بینید؟ بیشتر توجه کنید و یه نکته خوب و زیبا توی وجودشون پیدا کنید. و اینو بهشون بگید. مثلا اگه چشمای زیبایی داره بهش با لحن و احساس خوب بگید: ماشاءالله چه چشمای قشنگی داری تو.

هرچی بیشتر خودتونو به زیبا دیدن عادت بدید زیبایی های بیشتری رو به زندگیتون جذب می کنید و زندگیتون همونطور که شما می خواید شکل می گیره.

حالا تصمیم با خودتونه، دوست دارید یه زندگی زشت رو تجربه کنید یا زیبا؟ اگر جواب زندگی زیباست، پس زیبایی هایی که خدا بی دریغ در اختیارتون گذاشته رو ببینید و شکرگزاری رو ازش دریغ نکنید.

غروب آفتاب زیبا
غروب آفتاب زیبا

این انصاف نیست که خدایی که مالک همه چیزه شاکر و شکرگزار باشه و ما انسان ها ناسپاس. 

 خدا در آیه 158 سوره بقره می‌فرماید: « وَ مَنْ تَطَوَّعَ خَیْراً فَإِنَّ اللَّهَ شاکِرٌ عَلِیمٌ» کسى که فرمان خدا را در انجام کارهاى نیک اطاعت کند، خداوند (در برابر عمل او) شکرگزار، و (از افعال وى) آگاه است.

برای دیدن بخش دیگری از زیبایی های خلقت نگاهی به مطلب غروب محبوب بیندازید.

منبع: سایت نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =