چگونه پول را مدیریت کنیم؟

چگونه پول را مدیریت کنیم؟

براندن بورچارد: چگونه پول را مدیریت کنیم؟ اول دستهاتون رو بشورید.(خنده) سوال خوبیه! چطور هوشمندانه تر پول رو مدیریت کنید تا پول بیشتری داشته باشید و از زندگی لذت بیشتری ببرید.

شما باید مسیر خود به سمت ثروت را دوباره مرور کنید.

وقتی از افراد ثروتمند صحبت می شود شما به چه چیزی فکر می کنید؟ اینکه سه یا چهاردرصد از افراد ثروتمند جهان خوب هستند یا بد؟
ارزشهای آنها چیست؟ آیا شما هم میخواهید یکی از آنها باشید؟ گاهی اوقات متوجه می شوید که حرفهایی که در مورد پول در زندگی خود می شنوید کاملا ناخودآگاه کنترل زندگی شما را در دست گرفته. مثلا در مورد خودم. من در یک موقعیت بسیار بد مالی بزرگ شدم. در یک شهرستان قدیمی ایرلندی که قرنها با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کرد. جایی که مردم پول زیادی نداشتند و برای زندگی٬ بسیار سختی می کشیدند و مشکلات زیادی داشتند و در آنجا همیشه صحبت از مردم آنسوی شهر بود. مردمی در آن سوی شهر که ثروتمند بودند و مشکلات کمتری داشتند.
در آنجا فرهنگی وجود داشت که حس ناامیدی یا حتی عصبانیت نسبت به افراد پولدار بود و به همین دلیل هیچکس نمیخواست یکی از آنها باشد و من هم برای مدت طولانی یکی از آنها نبودم. این مسخره است چون یکی از انگیزه های پایه ای انسان انگیزه ی هم بستگی است. ما می خواهیم که در افکار و رفتارمان وحدت داشته باشیم. پس اگر فکر کنیم نوعی از افراد٬ منفی هستند٬ بد هستند٬ ذهن و ناخودآگاه ما هرکاری می کند تا مثل آنها نباشیم. ما نمی خواهیم تبدیل به چیزی شویم که فکر می کنیم منفی است.

برای خواندن مقاله اثربخش کردن عبارات تاکیدی جذب ثروت کلیک کنید.

مغناطیس پول و ثروت

پس اگر فکر می کنید افراد ثروتمند٬ منفی هستند حدس بزنید به چه چیزی هرگز دست پیدا نمی کنید؟ ثروت! چیز مهمی است. باید همه ی آن داستانهای قدیمی را دوباره مرور کنیم. مثل: پول ریشه همه ی کارهای شیطانی است یا افراد پولدار بی عاطفه و خودخواه هستند یا اگر پولدار و موفق باشید زمان لازم برای رسیدگی به خانواده و دوستان خود را نخواهید داشت‌. ما می توانیم در مورد این داستانها درباره ی پول بیشتر فکر کنیم. داستان شما درباره ی پول چیست؟ آیا ثروت برای شما مثبت اندیشی٬ لذت و کار خیر می آورد؟
یا چیزی است که شما را می ترساند چون نمی توانید از پس تعهداتش بربیایید یا فکر می کنید اگر پولدار باشید از خانواده ی خود دور می شوید پس هیچ تلاشی نمی کنید. اکثر ما فرضیه های بسیار بدی در مورد موفقیت و پول بیشتر داریم و همچنین در مورد ذخیره بیشتر پول.

منبع: نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 10 =