سخنرانی انگیزشی
انگیزشی

سخنرانی انگیزشی

سخنرانی انگیزشی دنزل واشنگتن

دریافتم که هیچ چیز در زندگی ارزشمند نیست، مگر اینکه ریسک کنید. هیچ شور و اشتیاقی در کوچک بازی کردن و رضایت دادن به کمتر از آنچه اکنون می توانید داشته باشید وجود ندارد. مطمئنم مردم به شما گفته اند، مطمئن شوید که چیزی برای بازگشت به آن دارید، من هرگز این را نفهمیدم. اگر قرار است زمین بخورم نمی خواهم به عقب سقوط کنم. می خواهم به جلو بیفتم، حداقل به این ترتیب می بینم که قرار است به چه چیزی ضربه بزنم.

بدون ثبات، هرگز به پایان نخواهید رسید، بنابراین کاری را انجام دهید که به آن اشتیاق دارید، شانس را بپذیرید و از شکست خوردن نترسید. در تست ضریب هوش قدیمی 9 نقطه وجود داشت و شما مجبور بودید بدون بلندکردن مداد پنج خط باریک را درون این نقطه‌ها بکشید. تنها راه انجام این کار رفتن به بیرون از جعبه بود، از فکر کردن خارج از جعبه نترسید، از شکست بزرگ نترسید تا رویاهای بزرگ داشته باشید، اما به یاد داشته باشید که رویاهای بدون هدف فقط رویاها هستند.

رگی جکسون 2600 بار در دوران حرفه ای خود به توپ ضربه زد، بیشترین ضربه در تاریخ بیسبال. اما شما در مورد ضربات توپ نمی شنوید. مردم ضربات «هوم ران» را بیاد می آورند. 

سقوط رو به جلو

توماس ادیسون هزار آزمایش ناموفق انجام داد زیرا هزار و یکمین آزمایش لامپ بود.

سقوط رو به جلو

هر آزمایش شکست خورده یک قدم به موفقیت نزدیک تر است.

 در کسب و کار بازیگری که در اوایل کار همیشه شکست می خورید، من برای یک نقش عالی در موسیقی برادوی تست بازیگری دادم، من کار را نگرفتم. اما نکته اینجاست؛ موسیقی را رها نکردم، عقب نشینی نکردم، از آنجا بیرون آمدم تا برای امتحان بعدی و آزمون بعدی و آزمون بعدی آماده شوم. دعا کردم، دعا کردم و دعا کردم، اما به شکست و شکست و شکست ادامه دادم. مهم نبود، چون می دانی یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید: وقتی شما اطراف یک آرایشگاه می‌چرخید دیر یا زود موهایتان را کوتاه می‌کنید تا استراحت کنید. و من سال گذشته استراحت کردم. سال گذشته نمایشنامه ای به نام حصارها در برادوی در تئاتر دادگاه داشتم، در همان تئاتری بود که در اولین تست 30 سال قبل شکست خوردم.

نکته اینجاست: هرکسی در اینجا توانایی و استعداد لازم برای موفقیت را دارد. اما آیا جرات شکست را دارید؟

اگر شکست نخورید، حتی سعی هم نکرده‌ اید. باز هم می گویم اگر شکست نخورید، حتی برای بدست آوردن چیزی که تا به حال نداشتید تلاش نمی کنید، باید کاری را انجام دهید که هرگز تصور نمی کردید.

تصور کن در بستر مرگ هستی و ارواح نمایانگر پتانسیل تحقق نیافته شما در اطرافتان هستند. این ارواح، استعدادها و ایده هایی هستند که شما هرگز از آنها استفاده نکرده اید.  آنها با عصبانیت و ناراحتی دور تخت شما ایستاده اند. و می گویند: ما برای این پیش تو آمدیم چون می توانستی ما را زنده کنی و حالا باید با هم به قبر برویم.  

امروز از شما می پرسم: وقتی زمان مرگ شما برسد، چند روح دور تخت شما خواهند بود؟  

مطلب مرتبط

سخنرانی انگیزشی- کلیپ انگیزشی صبحگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.