قرآن با ما حرف می زند!

قرآن با ما حرف می زند و ما خود را به نفهمی می زنیم!

امروز برای یه مسئله ای نیت کردم و از خدا خواستم راه رو بهم نشون بده و بگه باید فلان محصول اینترنتی رو بخرم یا نه و آیه ای در مورد دروغگویی برادران حضرت یوسف اومد و من فهمیدم تبلیغی که وسوسه خرید رو در من ایجاد کرده، دروغی بوده به بزرگی دروغ برادران حضرت یوسف اما کنجکاوی مانع تصمیم گیری درست شد و اون بسته اینترنتی رو خریدم.

جالبه بدونید که وقتی اولین خط رو خوندم گفتم اَه، چون یاد بسته دیگه ای افتادم که قبلا خریدم و پولم رو دور ریخته بودم. باز اون از یه چیز جدیدی حرف می زد اما بسته تازه ای که خریداری کردم برای من آموزش تازه ای نداشت و جالب بود که توی صفحه معرفی محصولش نوشته بود این آموزش هیچ جای اینترنت پیدا نمیشه!! چطور پیدا نمیشه؟ اینو هرکی توی اینترنت چرخ بزنه و کمی از کامپیوتر سر در بیاره می دونه یا می تونه پیدا کنه، تازه من حدود 10 سال قبل بهش رسیده بودم و امشب برای دونستن اون پولم رو دور ریختم!!

واقعا از دست خودم عصبانی شدم که چرا به تذکر قرآن گوش نکردم. خوبه همون بار اول که نیت کردم جواب رو به من گفت، اما گوش نکردم چون میخواستم بدونم توی اون بسته چیه!! امان از این کنجکاوی که مانع عاقلانه عمل کردن میشه و امان از این پول که میل شدیدی به خرج شدن داره 🙂

قرآن
قرآن

خواستم تجربه امشبم رو با شما به اشتراک بذارم و بگم اگر توی موقعیت مشابه قرار گرفتین و دودل بودین و قرآن رو برای راهنمایی باز کردین به پیامی که بهتون میده توجه کنید. اگر قرار خریدی انجام بدین و براش نیت کردین و قرآن درمورد دروغ حرفی زد، یعنی با چه زبونی بهت بگم دارن دروغ میگن؟ عربی با زیرنویس فارسی رو نمی فهمی؟ حداقل یه روز خریدتون رو به تعویق بندازین این کار به نفع جیب و اعصابتونه. از ما گفتن بود.

نیت من: فلان بسته رو بخرم؟ با ارزشهای من مطابقت داره یا نه؟

و بعد از باز شدن قرآن این آیه رو دیدم:

و برادران شبانگاه با چشم گریان نزد پدر بازگشتند. گفتند: ای پدر، قصه این است که ما به صحرا رفته و سرگرم مسابقه بودیم و یوسف را بر سر متاع خود گذاردیم و او را گرگ طعمه خود ساخت، و هر چند ما راست بگوییم تو باز از ما باور نخواهی کرد.

و پیراهن یوسف را آلوده به خون دروغ نمودند (و نزد پدر آوردند) یعقوب گفت: بلکه امری (زشت قبیح) را نفس مکّار در نظر شما بسیار زیبا جلوه داده، در هر صورت صبر جمیل کنم، که بر رفع این بلیّه که شما اظهار می‌دارید بس خداست که مرا یاری تواند کرد.

و همه می دونیم که برادران یوسف دروغگو بودند.

مواظب برادران یوسف که توی اینترنت برای پولهای شما کیسه دوختن باشید!

منبع: نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =