چگونه 1 کیلوبایت نگرانی 100 گیگابایت خوشبختی را از بین می برد؟

سری مقاله های 100 گیگابایت خوشبختی

مقاله اول: آنتی ویروسی برای خوشحال ماندن

اگر خودمان را یک کامپیوتر در نظر بگیریم که مدام اطلاعات متفاوت از طریق رسانه های مختلف وارد حافظه مان می شود به اهمیت نصب آنتی ویروس پی می بریم. هر اطلاعاتی که به ما خورانده می شود مثبت یا آموزنده نیست. ما هر روز با خبر فجایع متنوع که به لطف تلویزیون در اختیارمان قرار می گیرد، بمباران می شویم.

همه نیاز به برنامه ای داریم تا ما را از این اطلاعات خطرناک حفظ کند و محافظ امنیت و آرامش ذهنی مان باشد.

احساستان همان آنتی ویروس شماست. اگر از دیدن چیزی احساس بدی پیدا می کنید، کانال را عوض کنید. موضوع بحث را تغیر دهید یا به طرف دیگری نگاه کنید. اینکه صرفا دوست دارید قسمت آخر یک سریال غم انگیز را ببینید دلیل نمی شود که بعد از دیدن آن، احساس خوبی داشته باشید.

خیلی ساده است، با دیدن فیلم غم انگیز، غمگین خواهید شد، آن هم نه برای دقایقی که سرگرم تماشای فیلم هستید، بلکه برای مدتها هربار که به یاد اتفاقات تلخ آن فیلم بیافتید همان احساس برایتان تداعی می شود و احساس خوبی که از دیدن قسمت آخر آن سریال داشتید، فقط مختص همان زمان است.  دلتان راضی شده که آخرش را فهمیدید، اما ذهنتان هنوز درگیر فیلم است و آن را بارها و بارها برای خودش بازسازی می کند و شما را درگیر محتوایی  خواهد کرد که هیچ ارتباطی با شما ندارد.

حتی در خواب هم وقت شما را می گیرد و نمی گذارد آرامش داشته باشید. این ماجرا تا زمانی که شما از دیدن فیلم های غم انگیز و رنجش آور، صرف نظر نکنید، ادامه خواهد داشت.

اگر مشتاق دیدن لحظه های غمناک هستید، زندگی از این لحظه های غمناک برایتان فراهم خواهد کرد. پس از امروز تصمیم بگیرید کانال زندگی‌تان را عوض کنید. فقط برنامه های انگیزشی یا آموزشی ببینید. برنامه هایی که شما را بخندانند یا از شما یک قهرمان بسازند.

نویسنده: س. م


شاید دوست داشته باشید این مطالب را هم بخوانید:

آنتی ویروسی برای خوشحال ماندنمقاله اول

ویروس نگرانی و درایو خوشبختی – مقاله دوم

سری مقاله های 100 گیگابایت خوشبختی – مقاله سوم


جذب آرامش و تناسب اندام

کلمات کلیدی: فکر, آموزش, هیپنوتیزم, مدیتیشن, متافیزیک,مقاله, خوشبختی

منبع: سایت نیک جذب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =